Top Sport

нба

Утка на векот! „Адидас“ не биле заинтересирани за Мајкл Џордан

Името на НБА легендата Мајкл Џордан вечно ќе биде поврзано со американскиот производител на спортска опрема „Најк“, меѓутоа тој лично …

Утка на векот! „Адидас“ не биле заинтересирани за Мајкл Џордан Прочитај повеќе

Џордан одбил 100 милиони долари за двочасовен ангажман!

Мајкл Џордан „тежи“ 2.1 милијарди долари според магазинот „Форбс“, така што не изненадува што великанот можел лесно да одбие понуда …

Џордан одбил 100 милиони долари за двочасовен ангажман! Прочитај повеќе

Јокиќ „крие“ колку пари донирал за болницата во родниот град

НБА ѕвездата, Никола Јокиќ донирал пари на медицинскиот центар „Доктор Радивој Симоновиќ“ во неговиот роден Сомбор и побарал таа информација  …

Јокиќ „крие“ колку пари донирал за болницата во родниот град Прочитај повеќе

Баркли: Мора да си идиот па да гласаш за Леброн пред Јанис за МВП!

Легендарниот НБА кошаркар, Чарлс Баркли ја прокоментира кандидатурата на МВП на сезоната. Тој смета дека оваа година признанието треба да …

Баркли: Мора да си идиот па да гласаш за Леброн пред Јанис за МВП! Прочитај повеќе

Scroll to Top