Top Sport

Парма

Буфон на 45 години доби богата понуда од Саудиска Арабија

„Походот“ на саудиските клубови на европските фудбалски ѕвезди продолжува со Џанулиџи Буфон, откако 45-годишниот голман на Парма доби богата понуда …

Буфон на 45 години доби богата понуда од Саудиска Арабија Прочитај повеќе

Џанлуиџи Буфон размислува да стави крај на кариерата

Голманот на Парма, Џанлуиџи Буфон, размислува да стави крај на кариерата. Легендарниот италијански голман ќе донесе конечна одлука во рок …

Џанлуиџи Буфон размислува да стави крај на кариерата Прочитај повеќе

Буфон: Не ми требаат 8 титули од Лигата на шампиони да знам дали сум добар

Џанлуиџи Буфон ќе остане легенда на калчото, и објаснува зошто уште игра за Парма на 44 години и зошто не …

Буфон: Не ми требаат 8 титули од Лигата на шампиони да знам дали сум добар Прочитај повеќе

Буфон откри зошто ги одбил Милан: Мојот живот можеше да биде поинаков

Џанлуиџи Буфон признава дека неговата кариера и неговиот живот би бил сосема поинаков доколку ја прифатил понудата од Милан како …

Буфон откри зошто ги одбил Милан: Мојот живот можеше да биде поинаков Прочитај повеќе

Парма ремизираше со лидерот, половина час за Горан Пандев

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев одигра околу половина час за тимот на Парма во ремито без голови против лидерот на …

Парма ремизираше со лидерот, половина час за Горан Пандев Прочитај повеќе

Пандев одигра половина час за Парма во триумфот над Виченца

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев одигра половина час на денешниот натпревар на Парма во Серија Б. Тимот на Парма славеше …

Пандев одигра половина час за Парма во триумфот над Виченца Прочитај повеќе

Scroll to Top