Top Sport

Пенг Шуаи

ВТА се предаде, пак ќе е има турнири во Кина по бојкотот за Пенг Шуаи

Женската тениска асоцијација (ВТА) ќе продолжи со своите турнири во Кина во септември, откако 16 месеци ги суспендираа турнирите во …

ВТА се предаде, пак ќе е има турнири во Кина по бојкотот за Пенг Шуаи Прочитај повеќе

Ниту интервјуто на Пенг не е доволно за ВТА турнејата

И покрај тоа што самата во интервју демантираше дека обвинила некого за сексуален напад, ВТА турнејата останува загрижена за добросостојбата …

Ниту интервјуто на Пенг не е доволно за ВТА турнејата Прочитај повеќе

Претседателот на ИОЦ тврди дека Пенг Шуаи е слободна

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет (ИОЦ), Томас Бах вели дека не постои загриженост за безбедноста на кинеската тенисерка Пенг Шуаи, …

Претседателот на ИОЦ тврди дека Пенг Шуаи е слободна Прочитај повеќе

Олимписките шефови ќе се сретнат со Пенг Шуаи во Пекинг

Интернационалниот олимписки комитет (ИОЦ) открива дека постојат планови за средба со кинеската тениска ѕвезда Пенг Шуаи во Пекинг следниот месец, …

Олимписките шефови ќе се сретнат со Пенг Шуаи во Пекинг Прочитај повеќе

Пенг Шуаи се јави: Никогаш не кажав дека некој сексуално ме нападнал

Кинеската тениска ѕвезда Пенг Шуаи, чиј случај предизвика меѓународна загриженост за нејзината безбедност по обвинувањата за сексуален напад, ги повлече …

Пенг Шуаи се јави: Никогаш не кажав дека некој сексуално ме нападнал Прочитај повеќе

ИТФ не ги откажува кинеските турнири за да не казни „милијарда луѓе“

Интернационалната тениска федерација (ИТФ) реши да не го следи чекорот на ВТА турнејата и да ги откаже тениските турнири во …

ИТФ не ги откажува кинеските турнири за да не казни „милијарда луѓе“ Прочитај повеќе

ВТА турнејата ги откажа сите кинески турнири поради Пенг Шуаи

ВТА турнејата, професионалната женска тениска турнеја, ги суспендираше сите турнири во Кина поради „исчезнатата“ поранешна тенисерка Пенг Шуаи, и покрај …

ВТА турнејата ги откажа сите кинески турнири поради Пенг Шуаи Прочитај повеќе

Пенг е безбедна, гарантира претседателот на ИОЦ по видео-разговорот

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет (ИОЦ), Томас Бах имал видео-разговор со Пенг Шуаи, по што потврди дека кинеската тенисерка е …

Пенг е безбедна, гарантира претседателот на ИОЦ по видео-разговорот Прочитај повеќе

Кина објави две бизарни видеа да докаже дека Пенг е „слободна“

Случајот околу „исчезнатата“ кинеска тенисерка Пенг Шуаи стана уште побизарен, откако кинеските медиуми објавија две видеа од неа во ресторан, …

Кина објави две бизарни видеа да докаже дека Пенг е „слободна“ Прочитај повеќе

Scroll to Top