Top Sport

Премиер лига

Ова ќе го памети цел живот! Адамс со супер-гол го „собори“ Манчестер сити (видео)

Саутемптон стигна до шокантна 1:0 победа на Манчестер сити, откако Че Адамс го постигна својот прв гол во Премиер лигата …

Ова ќе го памети цел живот! Адамс со супер-гол го „собори“ Манчестер сити (видео) Прочитај повеќе

Сити почнаа со шпалир, па го „демонтираа“ Ливерпул (видео)

Стариот англиски шампион Манчестер сити стигна до импресивна 4:0 победа над новокрунисаниот шампион Ливерпул во интересен меч на „Етихад“, кој …

Сити почнаа со шпалир, па го „демонтираа“ Ливерпул (видео) Прочитај повеќе

Гвардиола и Сити со аплаузи ги дочекаа новокрунисаните шампиони (видео)

Пеп Гвардиола и Манчестер сити го оддржаа ветувањето и ги пречекаа ривалите и новите англиски шампиони Ливерпул со шпалир на …

Гвардиола и Сити со аплаузи ги дочекаа новокрунисаните шампиони (видео) Прочитај повеќе

Двоен удар – Тотенхем имаа мака со ВАР, но и со Шефилд јунајтед (видео)

Шансите на Жозе Мурињо да извојува пласман во Лигата на шампионите со Тотенхем стануваат помали, откако на гостувањето на „Брамал …

Двоен удар – Тотенхем имаа мака со ВАР, но и со Шефилд јунајтед (видео) Прочитај повеќе

Арсенал рутински со „фенерџијата“, Евертон подобар од Лестер (видео)

Арсенал, конечно, сврза две победи во низа, откако со 4:0 го декласираше последнопласираниот тим од Премиер лигата, Норич, кој сигурно …

Арсенал рутински со „фенерџијата“, Евертон подобар од Лестер (видео) Прочитај повеќе

Новата топка на Најк ќе биде „проблем“ за љубителите на слободни удари

Американската компанија Најк ја претстави својата нова фудбалска топка „Flight“, која од следната сезона ќе се користи во англиската Премиер …

Новата топка на Најк ќе биде „проблем“ за љубителите на слободни удари Прочитај повеќе

Scroll to Top