Top Sport

Раднички Ниш

Балкански фудбал – циркус на мечот Раднички-Пролетер во Србија

Победата на Раднички Ниш од 2:0 над Пролетер Нови Сад во српската Суперлига уште еднаш ги покажа сите негативни страни …

Балкански фудбал – циркус на мечот Раднички-Пролетер во Србија Прочитај повеќе

Го „консултирал“ Гугл па потпишал за Раднички Ниш

Фудбалскиот клуб Раднички од Ниш се засили со репрезентативецот на Иран, Ребин Сулака. Дваесет и седум годишниот фудбалер веројатно вечерва …

Го „консултирал“ Гугл па потпишал за Раднички Ниш Прочитај повеќе

Куп-среда: Звезда и Партизан во финална пресметка, Шахтјор доминантен, Урал ќе игра за рускиот куп! (видео)

Црвена звезда и Партизан ќе се сретнат во финалето на Купот на Србија откако го минаа полуфиналето и покрај нерешените …

Куп-среда: Звезда и Партизан во финална пресметка, Шахтјор доминантен, Урал ќе игра за рускиот куп! (видео) Прочитај повеќе

Тренерот на Раднички со најпростачката прес-конференција во историјата (видео)

По мечот од српската Суперлига меѓу Напредак од Крушевац и Раднички од Ниш, која заврши со 1:2 победа за гостите, …

Тренерот на Раднички со најпростачката прес-конференција во историјата (видео) Прочитај повеќе

Во Србија под истрага мечот Пролетер-Раднички Ниш (Видео)

По извештајот што го добиле од УЕФА, Етичката комисија при Фудбалскиот сојуз на Србија, отворила истрага по повод случувањата на …

Во Србија под истрага мечот Пролетер-Раднички Ниш (Видео) Прочитај повеќе

Протест на Чукарички за судските „местенки“ во Србија (видео)

Фудбалерите на српскиот клуб Чукарички протестираа со седење на теренот на судиската неправда при 2:3 домашниот пораз од Раднички Ниш, …

Протест на Чукарички за судските „местенки“ во Србија (видео) Прочитај повеќе

Тренерот на Раднички: Бог ни помогна, директорот на Рад: Не е Бог, некој друг е (видео)

Дуелот од српската Суперлига меѓу Рад Белград и Раднички Ниш предизвика многу реакции околу судењето и тоа кој навистина помогнал …

Тренерот на Раднички: Бог ни помогна, директорот на Рад: Не е Бог, некој друг е (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top