Top Sport

Ријад Марез

Ријад Марез по вторпат се ожени со Тејлор Ворд, планира и трета свадба!

Алжирската фудбалска ѕвезда Ријад Марез, по вторпат се ожени со својата партнерка Тејлор Ворд, и планира уште една трета прослава …

Ријад Марез по вторпат се ожени со Тејлор Ворд, планира и трета свадба! Прочитај повеќе

(Видео) Роналдо покажа дека е пенал-мајстор, па им направи мерак на Саудијците со посебен танц

По слабиот старт на шампионатот, клубот на Кристијано Роналдо, Ал-Наср се враќа на вистински ритам со 4:0 победата над Ал-Шабаб, …

(Видео) Роналдо покажа дека е пенал-мајстор, па им направи мерак на Саудијците со посебен танц Прочитај повеќе

Манчестер Сити го сака Рафиња како замена за Ријад Марез

Крилниот напаѓач на Барселона Рафиња го привлече вниманието на Манчестер Сити. Клубот од „Етихад“ се насочи Бразилецот како можна замена …

Манчестер Сити го сака Рафиња како замена за Ријад Марез Прочитај повеќе

Не застануваат! Ал-Ахли нуди 50 милиони евра годишна плата на Марез

Саудискиот Ал-Ахли, покрај најавените договори со Роберто Фирмино и Едуар Менди, ќе тргнат и по ѕвездата на Манчестер сити, Ријад …

Не застануваат! Ал-Ахли нуди 50 милиони евра годишна плата на Марез Прочитај повеќе

Марез донесе предност за Манчестер Сити на полувреме против Лајпциг

Манчестер Сити има предност од 0:1 по првото полувреме од дуелот против Лајциг, прв осминафинален меч од Лигата на шампионите. …

Марез донесе предност за Манчестер Сити на полувреме против Лајпциг Прочитај повеќе

Најголемата трансферна желба на Милан е на „Етихад“

Италијанскиот калчолигаш Милан доби неверојатна шанса од градскиот ривал Интер за да го освои „скудетото“ оваа сезона, но раководството на …

Најголемата трансферна желба на Милан е на „Етихад“ Прочитај повеќе

Scroll to Top