Top Sport

РК Динамо Букурешт

Висла со драматична победа на пенали против Нант за прво четврт-финале во ЛШ

По неверојатен меч полн со пресврти, Висла Плоцк се пласираше во четврт-финалето на ЕХФ Лигата на шампиони, откако по изведувањето …

Висла со драматична победа на пенали против Нант за прво четврт-финале во ЛШ Прочитај повеќе

Барса со фуриозен финиш против Алборг, ПСЖ моќно во Романија

Барселона го продолжи „маршот“ во ЕХФ Лигата на шампиони, откако во дербито со 39:33 триумфираше на гости кај Алборг, покажувајќи …

Барса со фуриозен финиш против Алборг, ПСЖ моќно во Романија Прочитај повеќе

Веспрем со драматична победа во Данска, Порто на Митревски уште без победа

Веспрем го продолжи совршениот старт на новата сезона во ЕХФ Лигата на шампиони, откако во драматичен меч успеа да извлече …

Веспрем со драматична победа во Данска, Порто на Митревски уште без победа Прочитај повеќе

Веспрем „падна“ во Букурешт, Мешков останува без победа во ЛШ

Динамо Букурешт ја сопре победничката серија на Веспрем, победувајќи го унгарскиот фаворит со 31:29 во драматична завршница на шестото коло …

Веспрем „падна“ во Букурешт, Мешков останува без победа во ЛШ Прочитај повеќе

Scroll to Top