Top Sport

Роберто Баутиста Агут

Крај за шкотскиот „Брејвхарт“! Мареј поразен од Баутиста по вкупно 14 часа на терените во Мелбурн

Трикратниот гренд слем шампион, шкотскиот ас Енди Мареј го заврши исцрпувачкиот настап на Австралија опен со пораз во третото коло …

Крај за шкотскиот „Брејвхарт“! Мареј поразен од Баутиста по вкупно 14 часа на терените во Мелбурн Прочитај повеќе

Трета „жртва“ на Ковид-19 на Вимблдон: Баутиста – Агут мораше да се повлече

Проблемите за организаторите на престижниот тениски турнир Вимблдон ги создава вирусот Ковид-19. Откако пред два дена поради позитивни тестови на …

Трета „жртва“ на Ковид-19 на Вимблдон: Баутиста – Агут мораше да се повлече Прочитај повеќе

Нова тениска ѕвезда! Синер се врати од сет негатива за прво Мастерс финале

Италијанскиот 19-годишник, Јаник Синер е првиот финалист од Мастерсот во Мајами, откако се врати од сет-негатива за 5:7/6:4/6:4 победа над …

Нова тениска ѕвезда! Синер се врати од сет негатива за прво Мастерс финале Прочитај повеќе

Баутиста Агут со Дејвис купот по смртта на неговиот татко: Ќе ми се лутеше да не играв

Роберто Баутиста Агут, заедно со светскиот рекет број 1, Рафаел Надал во неделата ја донесоа шестата Дејвис куп титула за …

Баутиста Агут со Дејвис купот по смртта на неговиот татко: Ќе ми се лутеше да не играв Прочитај повеќе

Надал и херојот Баутиста Агут донесоа Дејвис куп титула за Шпанија

Светскиот рекет број 1, Рафаел Надал, но посебно херојскиот подвиг на разжалостениот Роберто Баутиста Агут, донесоа нова Дејвис куп титула …

Надал и херојот Баутиста Агут донесоа Дејвис куп титула за Шпанија Прочитај повеќе

Ѓоковиќ по „војната“ со фановите повторно во финалето на Вимблдон (видео)

Новак Ѓоковиќ ќе ја брани својата титула од Вимблдон, откако успеа да го совлада упорниот Шпанец Роберто Баутиста Агут со …

Ѓоковиќ по „војната“ со фановите повторно во финалето на Вимблдон (видео) Прочитај повеќе

Вимблдон заврши за Енди Мареј, Баутиста Агут ќе му се спротистави на Ѓоковиќ

Супер-партнерството на Енди Мареј со Серена Вилијамс заврши во третото коло во мешани двојки на Вимблдон, откако тие загубија со …

Вимблдон заврши за Енди Мареј, Баутиста Агут ќе му се спротистави на Ѓоковиќ Прочитај повеќе

Scroll to Top