Top Sport

Рубен Лофтус-Чик

Лофтус-Чик: Во Челси бев како „животно во кафез“, ќе видите што ќе покажам за Милан

Новото засилување на Милан, Рубен Лофтус-Чик вели дека чувствувал како „животно во кафез“ во Челси и дека едвај чека да …

Лофтус-Чик: Во Челси бев како „животно во кафез“, ќе видите што ќе покажам за Милан Прочитај повеќе

Милан го купија Лофтус-Чик од Челси за 18.5 милиони фунти

Рубен Лофтус-Чик и официјално е фудбалер на Милан, откако го комлетираше медицинскиот тест и потпиша четиригодишен клуб со италијанскиот клуб. …

Милан го купија Лофтус-Чик од Челси за 18.5 милиони фунти Прочитај повеќе

Канте и Лофтус-Чик не патуваат со Челси во САД – не се вакцинирани

Челси ќе го почнат својот летен тренинг-камп во САД без Н’Голо Канте и Рубен Лофтус-Чик, откако двајцата не ги исполнуваат …

Канте и Лофтус-Чик не патуваат со Челси во САД – не се вакцинирани Прочитај повеќе

Сари: Проблем со Лофтус-Чик? Ми се допаѓа таков проблем

Челси ја оствари и третата победа во Лига Европа, а против БАТЕ Борисов блескаше Рубен Лофтус-Чик. Англискиот репрезентативец постигна три …

Сари: Проблем со Лофтус-Чик? Ми се допаѓа таков проблем Прочитај повеќе

Scroll to Top