Top Sport

сан антонио спарс

(ВИДЕО) Сан Антонио на драфтот ќе ја добие најголемата кошаркарска сензација после Леброн Џејмс

Виктор Вембањама, тинејџерската кошаркарска сензација од Франција дефинитивно ќе биде член на Сан Антонио Спарс. Ова е исходот од годинешната …

(ВИДЕО) Сан Антонио на драфтот ќе ја добие најголемата кошаркарска сензација после Леброн Џејмс Прочитај повеќе

Дончиќ повторно со над 50 поени, Далас едвај во тексашкото дерби

Словенечката НБА суперѕвезда ја комплетираше низата од историски пет натпревари со 51 поен, за Далас маверикс да стигнат до драматична …

Дончиќ повторно со над 50 поени, Далас едвај во тексашкото дерби Прочитај повеќе

Јокиќ со блескава партија ги „уништи“ Спарси, Сакраменто со победа со кош од пола терен

Никола Јокиќ имаше нова НБА партија за сеќавање за ги предводи Денвер нагетс до висока 126:101 победа над Сан Антонио …

Јокиќ со блескава партија ги „уништи“ Спарси, Сакраменто со победа со кош од пола терен Прочитај повеќе

Спарси го отпуштиле Примо бидејќи се разголувал пред вработена во клубот!

Сан Антонио спарс решиле да му го раскинат договорот на 12. пик на минатогодишниот драфт, 19-годишниот Џошуа Примо во петокот …

Спарси го отпуштиле Примо бидејќи се разголувал пред вработена во клубот! Прочитај повеќе

Вориорс го запечатија третото место со победата над Сан Антонио

Голден Стејт вориорс со 100:94 победија на гостувањето кај Сан Антонио спарс за да го запечатат третото место во Западната …

Вориорс го запечатија третото место со победата над Сан Антонио Прочитај повеќе

Апсолутен рекорд – Поповиќ по 2.000 пат го предводеше Сан Антонио

Легендарниот Грег Поповиќ стана апсолутен рекордер во НБА лигата. Во Бостон тој го запиша 2.000 натпревар како тренер на Сан …

Апсолутен рекорд – Поповиќ по 2.000 пат го предводеше Сан Антонио Прочитај повеќе

Scroll to Top