Top Sport

Штутгарт

По „корпата“ од Каиседо и Лавија, Ливерпул потпиша со 30-годишниот Ватару Ендо

Ливерпул го потврдија трансферот на јапонскиот фудбалер од средниот ред на Штутгарт, Ватару Ендо, откако претходно Челси им ги „украде“ …

По „корпата“ од Каиседо и Лавија, Ливерпул потпиша со 30-годишниот Ватару Ендо Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Штутгарт останува во Бундеслигата, го доби и вториот дуел против Хамбургер

Штутгарт го задржа бундеслигашкиот статус откако во плеј-офот за опстанок во елитата го победи Хамбургер на вториот меч, на гости …

(ВИДЕО) Штутгарт останува во Бундеслигата, го доби и вториот дуел против Хамбургер Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Штутгарт обезбеди три гола предност против Хамбургер во битката за опстанок

Штутгарт го победи Хамбургер со 3:0 на домашен терен во првиот меч од плеј-офот за опстанок во Бундеслигата. Реваншот се …

(ВИДЕО) Штутгарт обезбеди три гола предност против Хамбургер во битката за опстанок Прочитај повеќе

Баерн Минхен одолеа во Штутгарт и се врати на првото место во Бундеслигата

Баерн Минхен го победи Штутгарт на гости со 1:2 и се врати на првото место на табелата во Бундеслигата со …

Баерн Минхен одолеа во Штутгарт и се врати на првото место во Бундеслигата Прочитај повеќе

И покрај бизарниот автогол на Мавропанос, Штутгарт се „извлече“ во купот

На Штутгарт им беа потребни два гола во финишот на мечот за да извлечат 1:2 победа кај второлигашот Падерборн за …

И покрај бизарниот автогол на Мавропанос, Штутгарт се „извлече“ во купот Прочитај повеќе

Scroll to Top