Top Sport

снукер

Рони го „откачи“ сред партија, па го обвини судијата

Светскиот играч број 2, легендарниот Рони О’Саливен имаше неверојатен момент при дуелот со Метју Стивенс на Северна Ирска опен, откако …

Рони го „откачи“ сред партија, па го обвини судијата Прочитај повеќе

Рони О’Саливен во необична караница со Марк Ален сред поен!

Рони О’Саливен е обвинет за „насилничко“ однесување по невообичаениот конфликт со Марк Ален во четврт-финалето на Шампион на шампионите турнирот …

Рони О’Саливен во необична караница со Марк Ален сред поен! Прочитај повеќе

О`Саливен играше со налакирани нокти, причината е воодушевувачка

Светскиот шампион во снукер, Рони О`Саливен ја воодушеви јавноста со својот последен потег. Во последниот негов меч против младиот соперник, …

О`Саливен играше со налакирани нокти, причината е воодушевувачка Прочитај повеќе

Селби го загуби полуфиналето па „удри“ по О’Саливен: Тој покажа непочитување

Рони О’Саливен покажа дека уште е во неверојатна форма откако се врати од 14:16 негатива и со 17:16 го победи …

Селби го загуби полуфиналето па „удри“ по О’Саливен: Тој покажа непочитување Прочитај повеќе

О’Саливен контра младите: Треба да ми исечат рака и нога да испаднам од топ 50

Снукер легендата, Рони О’Саливен имаше интересен коментар по пласманот во четврт-финалето на Светското првенство во Шефилд, велејќи дека ќе треба …

О’Саливен контра младите: Треба да ми исечат рака и нога да испаднам од топ 50 Прочитај повеќе

Ќерката на Рони О’Саливен: Тој не заслужува да е татко, ниту дедо

Тејлор-Ен Магнус, ќерката на снукер-легендата Рони О’Саливен влезе во зачудувачки напад на својот татко, велејќи дека тој не заслужува да …

Ќерката на Рони О’Саливен: Тој не заслужува да е татко, ниту дедо Прочитај повеќе

Снукер легендата Торн во медицински индуцирана кома

Поранешниот снукер играч, Вили Торн е поставен во медицински индуцирана кома во болница во Шпанија откако му се компликувала здравствената …

Снукер легендата Торн во медицински индуцирана кома Прочитај повеќе

Scroll to Top