Top Sport

снукер

Рони О’Саливен е амбициозен – сака титула, да трча со Кенијците и да стане будистички свештеник

Најпознатиот и најатрактивниот снукер играч во историјата, Рони О’Саливен вели дека има многу амбиции во животот и покрај огромниот успех …

Рони О’Саливен е амбициозен – сака титула, да трча со Кенијците и да стане будистички свештеник Прочитај повеќе

Селби го победи Хигинс во кинески „трилер“ меч (видео)

Марк Селби го победи Џон Хигинс со 10:9 во трилер-завршницата на финалето на Кинескиот шампионат, освојувајќи ја првата ренкинг титула …

Селби го победи Хигинс во кинески „трилер“ меч (видео) Прочитај повеќе

Марк Вилијамс со фантастичен кам-бек до нова титула во Кина (видео)

Светскиот шампион во снукер, Марк Вилијамс се врати од негатива 9:5 за да го совлада Англичанецот Дејвид Гилберт со 10:9 …

Марк Вилијамс со фантастичен кам-бек до нова титула во Кина (видео) Прочитај повеќе

Светскиот првак во снукер гол се појави пред новинарите (Видео)

Марк Вилијамс, со синоќешната победа над Џон Хигинс, по трет пат во кариерата ја освои светската титула. Велшанецот стана светски …

Светскиот првак во снукер гол се појави пред новинарите (Видео) Прочитај повеќе

Трета светска титула за Марк Вилијамс по драмата во „Крусибл“

Марк Вилијамс стана најстариот светски шампион во снукер во последните 40 години, по драматичната 18:16 победа над Џон Хигинс во …

Трета светска титула за Марк Вилијамс по драмата во „Крусибл“ Прочитај повеќе

О’Саливен ќе игра снукер, но ќе размислува за лондонскиот маратон!

Рони О’Саливен вели дека е подготвен да го смени снукерскиот маратон со вистински маратон во блиска иднина. Најпознатиот снукер играч …

О’Саливен ќе игра снукер, но ќе размислува за лондонскиот маратон! Прочитај повеќе

О’Саливен: Играм снукер како што Марадона играше фудбал

Рони О’Саливен открива дека ја „основал“ својата снукер игра на стилот на Диего Марадона, односно начинот на кој Аргентинецот забавувал …

О’Саливен: Играм снукер како што Марадона играше фудбал Прочитај повеќе

Scroll to Top