Top Sport

Спортинг Лисабон

Севилја со фантастичен камбек на „Олд Трафорд“, Јуве со „минималец“ против Спортинг

Манчестер јунајтед имаше предност од два гола по дваесет минути игра, но прими два гола во финишот на мечот, за …

Севилја со фантастичен камбек на „Олд Трафорд“, Јуве со „минималец“ против Спортинг Прочитај повеќе

Спортинг Лисабон на пенали го елиминира Арсенал од Лига Европа

Спортинг Лисабон е последниот четвртфиналист во Лигата на Европа откако на „Емирати“ по изведување пенали го елиминира Арсенал со 5:3. …

Спортинг Лисабон на пенали го елиминира Арсенал од Лига Европа Прочитај повеќе

Спортинг даде гол од половина терен за продолженија на „Емирати“, Рома одолеа во Шпанија

Спортинг Лисабон ќе игра продолженија против Арсенал на „Емирати“ откако одигра 1:1 во регуларниот тек, а Педро Гонкалвеш во 62.минута …

Спортинг даде гол од половина терен за продолженија на „Емирати“, Рома одолеа во Шпанија Прочитај повеќе

Рома со голема предност против Сосиедад, Спортинг и Арсенал со лудо реми

Рома стигна до импресивна 2:0 победа над Реал Сосиедад во првиот меч од осминафиналето од Лига Европа, додека Арсенал во …

Рома со голема предност против Сосиедад, Спортинг и Арсенал со лудо реми Прочитај повеќе

Обложувалниците имаат јасен фаворит за потписот на Кристијано Роналдо

По официјалната потврда на Манчестер јунајтед дека му го раскинуваат договорот на Кристијано Роналдо, со што португалската суперѕвезда останува слободен …

Обложувалниците имаат јасен фаворит за потписот на Кристијано Роналдо Прочитај повеќе

Атлетико во апсолутно неверојатна завршница „излета“ од ЛШ, Баерн ја „дотепа“ Барселона

Шпанските клубови немаа најдобар ден во Лигата на шампионите, откако Атлетико Мадрид им се „приклучи“ на Барселона како тим кој …

Атлетико во апсолутно неверојатна завршница „излета“ од ЛШ, Баерн ја „дотепа“ Барселона Прочитај повеќе

Астон Вила го сака тренерот на Спортинг Лисабон на својата клупа

Раководството на Астон Вила започна преговори со тренерот на Спортинг Лисабон, Рубен Аморим, информираат медиумите на Островот. Клубот од Бирмингем …

Астон Вила го сака тренерот на Спортинг Лисабон на својата клупа Прочитај повеќе

И без публика „жестоко“ на „Велодром“ – Марсеј го доби дуелот со Спортинг

Олимпик Марсеј под Игор Тудор ја забележа првата победа во Лигата на шампионите оваа сезона, откако со 4:1 го совладаа …

И без публика „жестоко“ на „Велодром“ – Марсеј го доби дуелот со Спортинг Прочитај повеќе

Scroll to Top