Top Sport

Стоук

ЕФЛ куп: „Волците“ испаднаа од Стоук, Барнли и Брајтон поминаа

Вулверхемптон успеаја да испаднат во првото коло на Англискиот лига куп, откако дома загубија со 0:1 од второлигашот Стоук. Младиот …

ЕФЛ куп: „Волците“ испаднаа од Стоук, Барнли и Брајтон поминаа Прочитај повеќе

Џон Оби Микел се врати во Англија, потпиша за второлигашот Стоук

Стоук сити се засилија со поранешниот нигериски фудбалер од средниот ред на Челси, Џон Оби Микел на слободен трансфер, потврди …

Џон Оби Микел се врати во Англија, потпиша за второлигашот Стоук Прочитај повеќе

Руни со магичен гол од слободен удар, Дерби со 4:0 победа! (видео)

Најдобриот стрелец во историјата на англиската репрезентација и легенда на Манчестер јунајтед, Вејн Руни уште еднаш покажа дека „не е …

Руни со магичен гол од слободен удар, Дерби со 4:0 победа! (видео) Прочитај повеќе

Најчудниот пријателски меч – Стоук изгуби од Дуизбург и покрај тоа што беше 3:3!

Во Дуизбург се одигра можеби најчудниот пријателски меч во историјата – Дуизбург и англискиот Стоук сити одиграа 1:1 во регуларниот …

Најчудниот пријателски меч – Стоук изгуби од Дуизбург и покрај тоа што беше 3:3! Прочитај повеќе

Бераино уапсен пијан во Лондон, тврдел дека бега од банда

Напаѓачот на Стоук сити, Саидо Бераино бил уапсен во понеделникот наутро во 3 часот поради возење во алкохолизирана состојба, откако …

Бераино уапсен пијан во Лондон, тврдел дека бега од банда Прочитај повеќе

Арсенал со два пенали во последните 15 минути го уништи Стоук (видео)

Арсенал стигна до убедлива 3:0 победа над Стоук сити, со голови постигнати во последните 15 минути благодарение на двата пенали …

Арсенал со два пенали во последните 15 минути го уништи Стоук (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top