Top Sport

Такефуса Кубо

Таке Кубо: Академијата на Барса е пекол, ме тепаа со тупаници

Фудбалерот на Реал Сосиедад, Јапонецот Такефуса Кубо неодамна имаше брилијантен настап на „Сантијаго Бернабеу“ и му покажа на Реал, но …

Таке Кубо: Академијата на Барса е пекол, ме тепаа со тупаници Прочитај повеќе

„Јапонскиот Меси“ ќе оди на позајмица, станува соиграч на Трајковски

Тинејџерската сензација на Реал Мадрид, Такефуса Кубо ќе замине во Мајорка како позајмен фудбалер, каде што ќе биде соиграч со …

„Јапонскиот Меси“ ќе оди на позајмица, станува соиграч на Трајковски Прочитај повеќе

Scroll to Top