Top Sport

Трабзонспор

Трабзон победи кај Галата за да ги врати надежите за титула (видео)

Трабзонспор стигна до 3:1 победа на гостувањето кај Галатасарај на „Турк телеком“ за да се доближи на само два поени …

Трабзон победи кај Галата за да ги врати надежите за титула (видео) Прочитај повеќе

Претседателот на Трабзон влета во терен, па отиде на алко-тест! (видео)

Претседателот на Трабзонспор, Ахмет Агаоглу предизвика инцидент откако неговиот тим одигра само 2:2 со Аланијаспор и го загуби првото место …

Претседателот на Трабзон влета во терен, па отиде на алко-тест! (видео) Прочитај повеќе

Сензационалниот Трабзон ќе лови двојна круна, а има европска суспензија! (видео)

Фенербахче со 10 играчи на теренот не успеа да ја надополни предноста на Трабзонспор од првиот меч, губејќи со 1:3 …

Сензационалниот Трабзон ќе лови двојна круна, а има европска суспензија! (видео) Прочитај повеќе

Фенер со луд пресврт за две минути, Трабзон останува на врвот (видео)

Денеска, конечно, се рестартираше и Турската Суперлига со два меча, во кои Фенербахче и Трабзонспор продолжија со вообичаената форма. Фенербахче, …

Фенер со луд пресврт за две минути, Трабзон останува на врвот (видео) Прочитај повеќе

УЕФА го исфрли Трабзонспор од европските натпреварувања

УЕФА му додели едногодишна суспензија од европските натпреварувања на турскиот Трабзонспор поради прекршување на финансискиот ферплеј. „ЦФЦБ финансискиот борд одлучи …

УЕФА го исфрли Трабзонспор од европските натпреварувања Прочитај повеќе

Сенегалец од Трабзонспор јадеше хартија на сред меч (видео)

Фудбалерот на турски Трабзонспор, Баду Ндиаје изеде парче хартија во текот на мечот против Газијантеп во турското фудбалско првентво. Тренерот …

Сенегалец од Трабзонспор јадеше хартија на сред меч (видео) Прочитај повеќе

Во Англија не го сакаат – Стариџ пред трансфер во Трабзон!

Откако му заврши договорот со европските шампиони Ливерпул, а англиските тимови не се „испотепаа“ за неговите услуги, 29-годишниот напаѓач Даниел …

Во Англија не го сакаат – Стариџ пред трансфер во Трабзон! Прочитај повеќе

Scroll to Top