Top Sport

Усман Дембеле

Дембеле веќе размислува за заминување од ПСЖ во јануари

Иако изјавуваше дека, конечно, пристигнал каде што сака по трансферот од Барселона во Пари Сен-Жермен, Усман Дембеле веќе во јануари …

Дембеле веќе размислува за заминување од ПСЖ во јануари Прочитај повеќе

Дембеле ја напушта Барселона, се налутил кога разбрал дека го понудиле како дел од пакетот за Мбапе

Усман Дембеле ќе ја напушти Барселона. „Лекип“ пишува дека францускиот репрезентативец одлуката ја донел кога дознал дека Барселона, заедно со …

Дембеле ја напушта Барселона, се налутил кога разбрал дека го понудиле како дел од пакетот за Мбапе Прочитај повеќе

Дембеле одбил 200 милиони евра за пет сезони за да остане во Барселона

Според „Спорт“, ѕвездат на Барселона, Усман Дембеле добил богата понуда од Ал-Наср, но се решил да остане на „Ноу Камп“, …

Дембеле одбил 200 милиони евра за пет сезони за да остане во Барселона Прочитај повеќе

Дали Дембеле ги одигра најлошите минути во историјата на финалињата на СП?

Многу работи не одеа како што треба во француската репрезентација во финалето на СП против Аргентина, првично отсуствата на клучните …

Дали Дембеле ги одигра најлошите минути во историјата на финалињата на СП? Прочитај повеќе

Дембеле: Потрошив ужасно многу време во последните пет години

Ѕвездата на Барселона, Усман Дембеле, по огромните критики за неговата игра, посветеност и професионалност, конечно, е во вистинска форма за …

Дембеле: Потрошив ужасно многу време во последните пет години Прочитај повеќе

Дембеле: Цело време сакав да останам во Барселона

Усман Дембеле инсистира дека продолжувањето на договорот со Барселона секогаш би неговата „прва опција“, откако денеска наутро, конечно, по две …

Дембеле: Цело време сакав да останам во Барселона Прочитај повеќе

Scroll to Top