Top Sport

Вичаи Шриваданапраба

Лестер ќе го одбележи роденденот на Кун Вичаи со пиво и колачи

Поранешниот англиски шампион Лестер сити ќе го прослави денот кој требаше да биде 61. роденден на Кун Вичаи Шриваданапраба со …

Лестер ќе го одбележи роденденот на Кун Вичаи со пиво и колачи Прочитај повеќе

Откриена причината за хеликоптерската несреќа на Кун Вичаи

Британските истражители го открија проблемот со хеликоптерот кој се урна на 27 октомври во близина на стадионот „Кинг пауер“ и …

Откриена причината за хеликоптерската несреќа на Кун Вичаи Прочитај повеќе

Фановите на Фулам добија бесплатно пиво од газдата на Лестер!

Навивачите на Ватфорд добија бесплатно пиво и храна на полувремето на гостувањето кај Лестер сити, откако потпретседателот на клубот, Ајават …

Фановите на Фулам добија бесплатно пиво од газдата на Лестер! Прочитај повеќе

Објавена снимка од уривањето на хеликоптерот Шриваданапраба (Видео)

Телвизиската мрежа „Скај“ објави снимка од падот на хеликоптерот на сопственикот на фудбалскиот клуб Лестер, Вичаи Шриваданапраба. Англиската телевизија објави …

Објавена снимка од уривањето на хеликоптерот Шриваданапраба (Видео) Прочитај повеќе

Раниери во шок по смртта на Вичаи: Ова е трагедија, уште сум потресен

Клаудио Раниери, човекот кој го предводеше Лестер до сензационалната титула од Премиер лигата во 2016 година, му оддаде почит на …

Раниери во шок по смртта на Вичаи: Ова е трагедија, уште сум потресен Прочитај повеќе

Фудбалерите на Лестер оддадоа почит на Вичаи (галерија)

Фудбалерите на Лестер сити, заедно со дел од семејството на стадионот „Кинг Пауер“ му оддадоа последна почит на Вичаи Шриваданапраба, …

Фудбалерите на Лестер оддадоа почит на Вичаи (галерија) Прочитај повеќе

Која е убавицата што загина со газдата на Лестер во хеликоптерската несреќа

Меѓу настраданите во падот на хеликоптерот на сопственикот на фудбалскиот клуб Лестер, Вичаи Шриваданапраба (60), била и една убавица од …

Која е убавицата што загина со газдата на Лестер во хеликоптерската несреќа Прочитај повеќе

Scroll to Top