Top Sport

Зајон Вилијамсон

Проблемите на Вилијамсон продолжуваат, прашање е дали воопшто ќе игра сезонава

Кошаркарот на Њу Орлеанс Пеликанс – Зајон Вилијамсон и понатаму е повреден и прашање е дали воопшто ќе игра оваа …

Проблемите на Вилијамсон продолжуваат, прашање е дали воопшто ќе игра сезонава Прочитај повеќе

Шекил О`Нил му се згази од смеење на „дебелкото“ Вилијамсон

Еден од најталентираните кошаркари во НБА лигата во овие моменти – Зајон Вилијамсон (21 година, 198 сантиметри) ја зголеми телесната …

Шекил О`Нил му се згази од смеење на „дебелкото“ Вилијамсон Прочитај повеќе

„Новиот Леброн“ заработува 10 милиони годишно, а „се направи“ 136 килограми!

Филаделфија Севентисиксерс го совладаа тимот на Њу Орлеанс Пеликанс со 117-97 во воведното коло од новата сезона во НБА лигата. …

„Новиот Леброн“ заработува 10 милиони годишно, а „се направи“ 136 килограми! Прочитај повеќе

Проблеми за „пеликаните“, Зајон Вилијамсон итно го напушти Орландо

Иако никој не очекуваше дека НБА обидот за продолжување на сезоната во Орландо ќе биде беспрекорен, но Њу Орлеанс Пеликанс …

Проблеми за „пеликаните“, Зајон Вилијамсон итно го напушти Орландо Прочитај повеќе

Зајон Вилијамсон заспа чекајќи на деби во НБА лигата (видео)

Сите љубители на кошарката минатата сезона слушнаа за монструозниот млади кошаркар кој би требало да го наследи „кралот“ Леброн Џејмс. …

Зајон Вилијамсон заспа чекајќи на деби во НБА лигата (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top