Top Sport

БАТЕ Борисов

БАТЕ со минимална предност пред Розенборг ќе патува за Норвешка

Во првиот меч од второто квалификациско коло од Лигата на шампиони фудбалерите на БАТЕ Борисов го совладаа Розенборг со 2-1. …

БАТЕ со минимална предност пред Розенборг ќе патува за Норвешка Прочитај повеќе

По победата на Арсенал, фудбалерите на БАТЕ на хамбургери во 8 часот наутро!

Белорускиот шампион БАТЕ Борисов во четвртокот ги посрамотија Арсенал победувајќи го англискиот гигант со 1:0 во меч од 1/16 финалето …

По победата на Арсенал, фудбалерите на БАТЕ на хамбургери во 8 часот наутро! Прочитај повеќе

ЛЕ: Интер победи и без Икарди, кризата на Арсенал продолжува (видео)

Ситуацијата која се создаде во Интер по одземањето на капитенската лента на Мауро Икарди, откако „нераѕурите“ со гол од пенал …

ЛЕ: Интер победи и без Икарди, кризата на Арсенал продолжува (видео) Прочитај повеќе

Челси и Ајнтрахт Франкфурт остануваат „совршени“ во Лига Европа (видео)

Челси со голот на Оливие Жиру стигна до важна гостинска победа од 1:0 против БАТЕ Борисов во Белорусија, додека Ајнтрахт …

Челси и Ајнтрахт Франкфурт остануваат „совршени“ во Лига Европа (видео) Прочитај повеќе

ЛШ: Звезда не направи предност против Салцбург, ПАОК со добар резултат во Португалија (видео)

Српскиот шампион, Црвена звезда не успеа да направи предност против австрискиот шампион Салцбург во првиот меч од баражот за пласман …

ЛШ: Звезда не направи предност против Салцбург, ПАОК со добар резултат во Португалија (видео) Прочитај повеќе

ЛШ: Звезда рутински во Литванија, два магични гола во Малме (видео)

Црвена звезда е во третото квалификациско коло на Лигата на шампионите, откако српскиот шампион рутински стигна до 2:0 победа на …

ЛШ: Звезда рутински во Литванија, два магични гола во Малме (видео) Прочитај повеќе

Келн го „сруши“ слабиот Арсенал, дуел со Звезда за второ место (видео)

Арсенал се пласираа во нокаут-фазата на Лигата Европа како победници на групата и покрај тоа што на гостувањето во Германија …

Келн го „сруши“ слабиот Арсенал, дуел со Звезда за второ место (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top