Top Sport

Бешикташ

Претседателот на Бешикташ меѓу осумте позитивни на корона вирус во клубот

Извршниот претседател на Бешикташ, Ахмет Нур Чеби е меѓу осумте позитивни на корона вирус во неговиот фудбалски клуб, по низата …

Претседателот на Бешикташ меѓу осумте позитивни на корона вирус во клубот Прочитај повеќе

Бешикташ со унитакен начин во борба против корона вирусот

Турскиот гигант Бешикташ најде уникатен начин да се подобри безбедноста на играчите кои се подготвуваат за рестартот на Турската Суперлига …

Бешикташ со унитакен начин во борба против корона вирусот Прочитај повеќе

Кариус го раскина договорот со Бешикташ, се враќа во Ливерпул

Германскиот голман Лорис Кариус потврди дека го раскинал договорот за позајмица во турскиот клуб Бешикташ поради неисплатени плати, што значи …

Кариус го раскина договорот со Бешикташ, се враќа во Ливерпул Прочитај повеќе

Бешикташ ќе даде 400.000 фунти да се „ослободи“ од Кариус, тој ќе замине кај „волците“

„Заборавениот“ голман на Ливерпул, Лорис Кариус ќе се врати официјално на „Енфилд“ на 30 јуни откако Бешикташ се согласи да …

Бешикташ ќе даде 400.000 фунти да се „ослободи“ од Кариус, тој ќе замине кај „волците“ Прочитај повеќе

Кариус се жалел кај ФИФА, бара плати од Бешикташ и прекин на договорот

Германскиот голман Лорис Кариус се жалел до ФИФА за неисплатените плати во турскиот клуб Бешикташ, барајќи предвреме да му биде …

Кариус се жалел кај ФИФА, бара плати од Бешикташ и прекин на договорот Прочитај повеќе

Кариус најде оправдување за киксовите – рефлекторите го заслепувале!

Фудбалскиот голман Лорис Кариус е еден од најголемите киксери во модерниот фудбал. Германскиот чувар на мрежата стана планетарно популарен по …

Кариус најде оправдување за киксовите – рефлекторите го заслепувале! Прочитај повеќе

Башакшехир го доби истанбулското дерби со Бешикташ за прво место во Турција (видео)

Башакшехир со минимални 1:0 го доби истанбулското дерби со Бешикташ, откако Демба Ба успеа да го матира Лорис Кариус за …

Башакшехир го доби истанбулското дерби со Бешикташ за прво место во Турција (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top