Top Sport

Бирмингем сити

Меч во англиската втора лига не започна додека со пила не ги „скратија“ двата гола!

Во момент каков што досега не сме виделе во светот на фудбалот, мечот од англискиот Чемпионшип помеѓу Хал сити и …

Меч во англиската втора лига не започна додека со пила не ги „скратија“ двата гола! Прочитај повеќе

Макси Лопез дел од аргентинскиот конзорциум заинтересиран за Бирмингем сити

Поранешниот напаѓач на Милан, Макси Лопез е дел од конзорциумот кој се обидува да го купи англискиот второлигаш Бирмингем сити, …

Макси Лопез дел од аргентинскиот конзорциум заинтересиран за Бирмингем сити Прочитај повеќе

По Санчо и Халанд, „милионерите“ намамија уште едно дете на „Вестфален“

Тинејџерот Џуд Белингем (17) е веќе во Германија и ги врши лекарските прегледи во Борусија Дортмунд. Потоа го очекува потпис …

По Санчо и Халанд, „милионерите“ намамија уште едно дете на „Вестфален“ Прочитај повеќе

Сити и Лестер со минимални победи, Тотенхем ќе игра продолженија! (видео)

Манчестер сити и Лестер се пласираа во четврт-финалето на англискиот ФА куп по минимални победи, додека лошата серија на Тотенхем …

Сити и Лестер со минимални победи, Тотенхем ќе игра продолженија! (видео) Прочитај повеќе

„Милионерите“ ќе рушат рекорд, 35 милиони евра за 16-годишен фудбалер

Младиот 16-годишен фудбалер, Џуд Белингем е метата на Борусија Дортмунд. „Милионерите“, според информациите, се подготвени за него да платат 35 …

„Милионерите“ ќе рушат рекорд, 35 милиони евра за 16-годишен фудбалер Прочитај повеќе

Алиоски со асистенција, Лидс со надреална 5:4 победа кај Бирмингем (видео)

Празничниот фудбал не е ништо ново во Англија, но мечот од 25. коло од англискиот Чемпионшип помеѓу Бирмингем и Лидс …

Алиоски со асистенција, Лидс со надреална 5:4 победа кај Бирмингем (видео) Прочитај повеќе

Напаѓачот на Грилиш 10 години нема да може да гледа фудбал во живо

Градското дерби во Чемпионшип меѓу Бирмингем и Астон Вила го одбележа хулиганот кој влета на теренот на стадионот „Сент Ендрјус“ …

Напаѓачот на Грилиш 10 години нема да може да гледа фудбал во живо Прочитај повеќе

Британија веќе не е тоа што беше, навивач на Бирмингем нокаутира играч на Астон Вила (фото)

Во тек е дербито од 36 коло на англискиот Чемпионшип меѓу Бирмингем и Астон Вила. На стадионот „Сент Ендру“ попладнево, …

Британија веќе не е тоа што беше, навивач на Бирмингем нокаутира играч на Астон Вила (фото) Прочитај повеќе

Scroll to Top