Top Sport

Дакар рели

Мотоциклистот Стравер почина од повредите добиени на Дакар релито

Организаторите на Дакар релито потврдија дека холандскиот мотоциклист Едвин Стравер починал од сериозните повреди кои ги доби при падот на …

Мотоциклистот Стравер почина од повредите добиени на Дакар релито Прочитај повеќе

Саинс со 10 минути предност пред последната етапа на Дакар релито

Стефан Петерхансел е победник на претпоследната 11. етапа на Дакар релито 2020 во Саудиска Арабија, додека неговиот колега од Мини, …

Саинс со 10 минути предност пред последната етапа на Дакар релито Прочитај повеќе

Дакар 2020: Саинс со огромно водство, Алонсо се преврте

Двократниот шампион, Карлос Саинс направи голема предност на Дакар релито на само две етапи пред крајот, откако триумфираше на скратената …

Дакар 2020: Саинс со огромно водство, Алонсо се преврте Прочитај повеќе

Дакар: Петерхансел со нова победа, Ал-Атијах на само 24 секунди од Саинс

Стефан Петерхансел ја освои својата трета етапна победа на Дакар релито во Саудиска Арабија, додека актуелниот шампион Насер Ал-Атијах успеа …

Дакар: Петерхансел со нова победа, Ал-Атијах на само 24 секунди од Саинс Прочитај повеќе

Серадори го спречи Алонсо да стигне до деби-победа на Дакар релито

Јужноафриканецот Матју Серадори го совлада двократниот Ф1 шампион Фернандо Алонсо за победа на осмата етапа на Дакар релито во Саудиска …

Серадори го спречи Алонсо да стигне до деби-победа на Дакар релито Прочитај повеќе

Дакар: Победата доделена на Бенавидес по смртта на Гонсалвеш

На Аргентинецот Кевин Бенавидес му беше доделена победата на седмата етапа на Дакар релито откако тој застана да му помогне …

Дакар: Победата доделена на Бенавидес по смртта на Гонсалвеш Прочитај повеќе

Трагедија на Дакар релито – почина ветеранот Пауло Гонсалвеш

Дакар релито, кое за првпат се оддржува во Саудиска Арабија ја зеде својата прва жртва во 2020, откако португалскиот ветеран …

Трагедија на Дакар релито – почина ветеранот Пауло Гонсалвеш Прочитај повеќе

Дакар: Петерхансел ја освои шестата етaпа, Саинс го зголеми водството

Легендата на Дакар релито, Стефан Петерхансел ја освои шестата етапа на трката во Саудиска Арабија во петокот, додека Шпанецот Карлос …

Дакар: Петерхансел ја освои шестата етaпа, Саинс го зголеми водството Прочитај повеќе

Дакар 2020: Теранова е лидер, катастрофа за Фернандо Алонсо

Возачот на Х-Рејд Мини, Аргентинецот Орландо Теранова е лидер на Дакар релито 2020 по вториот ден натпреварување, додека двократниот Ф1 …

Дакар 2020: Теранова е лидер, катастрофа за Фернандо Алонсо Прочитај повеќе

Scroll to Top