Top Sport

Димитар Бербатов

Кога Бугар и Словенец најдобро се разбираат на српски

Пред интервјуто на поранешната ѕвезда на Манчестер јунајтед, Димитар Бербатов со словенечката „Арена спорт“ имаше интересен разговор меѓу бугарската фудбалска …

Кога Бугар и Словенец најдобро се разбираат на српски Прочитај повеќе

Пеп удри по легендите на Јунајтед: Не го видов тој карактер кога ги уништивме со Барселона

Пеп Гвардиола имаше брутален одговор кон легендите на Манчестер јунајтед, Патрис Евра и Димитар Бербатов кои поставуваа прашања околу неговата …

Пеп удри по легендите на Јунајтед: Не го видов тој карактер кога ги уништивме со Барселона Прочитај повеќе

Бербатов: Тренинзите со Роналдо беа како одење во војна

Поранешната ѕвезда на Манчестер јунајтед, Димитар Бербатов се потсети на тренинзите кај „ѓаволите“ со Кристијано Роналдо, велејќи дека секоја тренинг …

Бербатов: Тренинзите со Роналдо беа како одење во војна Прочитај повеќе

Бербатов до „ѓаволите“: Земете го Серхио Рамос во Јунајтед!

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Бугаринот Димитар Бербатов им порача на „црвените ѓаволи“ да го ангажираат Серхио Рамос. „Играч со …

Бербатов до „ѓаволите“: Земете го Серхио Рамос во Јунајтед! Прочитај повеќе

Бербатов за Модриќ: Со 35 години тој не игра, туку лета!

Легендарниот бугарски фудбалер Димитар Бербатов во разговор за шпански „АС“ изјави дека е воодушевен од хрватскиот репрезентативец, Лука Модриќ, па …

Бербатов за Модриќ: Со 35 години тој не игра, туку лета! Прочитај повеќе

Бербатов: Меси и Роналдо има кој да ги замени, имаше и за Пеле и Марадона

Поранешниот бугарски фудбалски интернационлаец, Димитар Бербатов даде интервју за „Betfair“ и во него наброја три играчи за кои смета дека …

Бербатов: Меси и Роналдо има кој да ги замени, имаше и за Пеле и Марадона Прочитај повеќе

Бербатов: Хаверц треба да остане и да ги одбие Реал Мадрид

Поранешниот фудбалер на Баер Леверкузен, Димитар Бербатов смета дека новата германска ѕвезда на „фармацевтите“ не треба да се осврнува на …

Бербатов: Хаверц треба да остане и да ги одбие Реал Мадрид Прочитај повеќе

Scroll to Top