Top Sport

Џердан Шаќири

(Видео) Шаќири: Беше чест да се игра на стадионот „Фадиљ Вокри“

Швајцарија вчера неочекувано загуби бодови во борбата за пласман на Европското првенство во 2024 година, одигрувајќи само 2:2 со Косово …

(Видео) Шаќири: Беше чест да се игра на стадионот „Фадиљ Вокри“ Прочитај повеќе

Џердан Шаќири стана најскапото засилување на Чикаго фајр

МЛС тимот Чикаго фајр го комплетираше трансферот на швајцарскиот репрезентативец Џерда Шаќири од францускиот Лион, во најскапиот трансфер на американскиот …

Џердан Шаќири стана најскапото засилување на Чикаго фајр Прочитај повеќе

Шаќири е негативен на вториот тест за Ковид 19

Фудбалскиот сојуз на Швајцарија во вторникот објави дека репрезентативецот Џердан Шаќири е позитивен на коронавирусот. Денешниот, втор тест покажал дека …

Шаќири е негативен на вториот тест за Ковид 19 Прочитај повеќе

За 10 години никој нема да се сеќава на Џердан Шаќири, вели Росини

И покрај тоа што во својата кариера играше за Баерн Минхен, Интер и Ливерпул, 28-годишниот Џердан Шаќири ќе биде целосно …

За 10 години никој нема да се сеќава на Џердан Шаќири, вели Росини Прочитај повеќе

Бунт во Швајцарија – Шаќири не сака да игра бидејќи Џака е капитен?

Фудбалската репрезентација на Швајцарија одигра само 1:1 на гости кај Ирска во четвртокот во меч во кој не настапи Џердан …

Бунт во Швајцарија – Шаќири не сака да игра бидејќи Џака е капитен? Прочитај повеќе

Шаќири и откажа на Швајцарија да се фокусира на Ливерпул

Иако досега немаше настап за Ливерпул во Премиер лигата, Џердан Шаќири реши да го откаже повикот на швајцарскиот селектор Владимир …

Шаќири и откажа на Швајцарија да се фокусира на Ливерпул Прочитај повеќе

Scroll to Top