Top Sport

Џоел Глејзер

Глејзери го ставаат Јунајтед на продажба – клубот проценет на 5 милијарди фунти!

Газдите на Манчестер јунајтед, семејството Глејзер, го смениле својот став околу потенцијалната продажба на клубот, и подготвени се да продадат …

Глејзери го ставаат Јунајтед на продажба – клубот проценет на 5 милијарди фунти! Прочитај повеќе

Глејзер: Долгот на Јунајтед нема да влијае на трансферите

Ко-претседателот на Манчестер јунајтед, Џоел Глејзер инситира дека долгот на клубот и исплатата на дивидендите на сопствениците нема да имаат …

Глејзер: Долгот на Јунајтед нема да влијае на трансферите Прочитај повеќе

Џоел Глејзер ќе се сретне со навивачите на Манчестер јунајтед

Ко-претседателот на Манчестер јунајтед, Џоел Глејзер потврди дека ќе се сретне со навивачите на  „ѓаволите“ во обид да се смират …

Џоел Глејзер ќе се сретне со навивачите на Манчестер јунајтед Прочитај повеќе

Џоел Глејзер со писмо до навивачите на Јунајтед, вети средба и подобри контакти

Ко-сопственикот на Манчестер јунајтед, Џоел Глејзер одговори на отвореното писмо од навивачките групи на клубот, согласувајќи се да ја разгледа …

Џоел Глејзер со писмо до навивачите на Јунајтед, вети средба и подобри контакти Прочитај повеќе

Џоел Глејзер со писмо до навивачите на Манчестер јунајтед

Во ретко обраќање до своите фанови, ко-претседателот на Манчестер јунајтед, Џоел Глејзер напиша писмо до навивачите на „ѓаволите“ по колапсот …

Џоел Глејзер со писмо до навивачите на Манчестер јунајтед Прочитај повеќе

Суперлига ефект! Акциите на Јунајтед скокнаа 11 отсто, на Јувентус дури 17 отсто!

И покрај бројните осуди од сите страни по објавувањето на планот за Европската Суперлига на моќните 12 европски клубови, пазарот …

Суперлига ефект! Акциите на Јунајтед скокнаа 11 отсто, на Јувентус дури 17 отсто! Прочитај повеќе

Јунајтед се откажаа од Бруно Фернандеш, Спортинг бара 80 милиони евра!

Долгоочекуваниот трансфер на Бруно Фернандеш од Спортинг Лисабон во Манчестер јунајтед пропадна откако претседателот на клубот Џоел Глејзер не го …

Јунајтед се откажаа од Бруно Фернандеш, Спортинг бара 80 милиони евра! Прочитај повеќе

Него не го „пипај“! Џоел Глејзер не му дава на Солскјер да го продаде Марсијал

Антони Марсијал е еден од ретките фудбалери на Манчестер јунајтед кој е „сигурен“ на „Олд Трафорд“, само бидејќи е миленик …

Него не го „пипај“! Џоел Глејзер не му дава на Солскјер да го продаде Марсијал Прочитај повеќе

Scroll to Top