Top Sport

Џон МЕкинро

Мекинро му одговори на Надал: Сите знаеме што прави последните 15 години

Седумкратниот гренд слем шампион, Џон Мекинро вели дека не разговарал со Рафаел Надал по контроверзите околу неговото трошење на време …

Мекинро му одговори на Надал: Сите знаеме што прави последните 15 години Прочитај повеќе

Надал му се налути на Мекинро за обвинувањата дека троши премногу време

Рафаел Надал откри дека планира да зборува со Џон Мекинро, откако на прес-конференцијата по победата во првото коло на САД …

Надал му се налути на Мекинро за обвинувањата дека троши премногу време Прочитај повеќе

Мекинро: Не се глупирајте, пуштете го Ѓоковиќ да игра во Њујорк

Американската тениска легенда Џон Мекинро ги нападна американските политичари кои му „попречуваат“ на Новак Ѓоковиќ да се натпреварува за гренд …

Мекинро: Не се глупирајте, пуштете го Ѓоковиќ да игра во Њујорк Прочитај повеќе

Мекинро: Никој немаше елеганција на теренот како Федерер

Американската тениска легенда, Џон Мекинро смета дека присуството на Роџер Федерер многу му недостасува на модерниот тенис, бидејќи тој е …

Мекинро: Никој немаше елеганција на теренот како Федерер Прочитај повеќе

Мекинро: Ова ќе го удри тешко, Ѓоковиќ толку многу работеше да биде сакан

Американската тениска легенда, Џон Мекинро вели дека Новак Ѓоковиќ тешко ќе се „опорави“ од скандалот околу неговото депортирање од Австралија …

Мекинро: Ова ќе го удри тешко, Ѓоковиќ толку многу работеше да биде сакан Прочитај повеќе

Мекинро бара Серена да го сруши рекордот на „лудата тетка“ Маргарет Корт

Легендарниот американски тенисер, Џон Мекинро се потсмеваше со освојувачката на рекордни 24 гренд слем титули, Австралијката Маргарет Корт, нарекувајќи ја …

Мекинро бара Серена да го сруши рекордот на „лудата тетка“ Маргарет Корт Прочитај повеќе

Scroll to Top