Top Sport

Џорџ Расел

Саинс издржа во Сингапур и ја прекина победничката серија на Ферстапен

Формула 1 фановите можат да здивнат. Болид кој не доаѓа од Ред бул, конечно, победи во една трка, откако во …

Саинс издржа во Сингапур и ја прекина победничката серија на Ферстапен Прочитај повеќе

Расел: Пола возачи би доминирале исто како Ферстапен со тој болид

Возачот на Мерцедес, Џорџ Расел повторно влезе во битка со светскиот шампион Макс Ферстапен, оценувајќи дека „половина“ од актуелните возачи …

Расел: Пола возачи би доминирале исто како Ферстапен со тој болид Прочитај повеќе

Расел: Ферстапен плаче дека ќе се повлече за да добие поголема плата

Возачот на Мерцедес, Џорџ Расел смета дека светскиот шампион Макс Ферстапен се заканува дека ќе си замине од Ф1 по …

Расел: Ферстапен плаче дека ќе се повлече за да добие поголема плата Прочитај повеќе

Ферстапен недопирлив на Каталуња, Мерцедес се „разбуди“ со двоен подиум

Светскиот шампион и освојувач на пол-позицијата, Макс Ферстапен забележа уште една доминантна победа во Ф1 шампионатот, триумфирајќи на Шпанското ГП …

Ферстапен недопирлив на Каталуња, Мерцедес се „разбуди“ со двоен подиум Прочитај повеќе

Хорнер провоцира: Расел имаше среќа што носеше кацига кога зборуваше со Макс

Шефот на Ред бул, Кристијан Хорнер „долеа масло на оганот“, велејќи дека возачот на Мерцедес, Џорџ Расел имал среќа што …

Хорнер провоцира: Расел имаше среќа што носеше кацига кога зборуваше со Макс Прочитај повеќе

Алонсо казнет за „неправилно отслужување казна“, го загуби подиумот во Џеда

Ф1 ветеранот, Фернандо Алонсо го загуби својот јубилеен 100. пласман на подиумот, откако доби казна по крајот на Саудиското ГП …

Алонсо казнет за „неправилно отслужување казна“, го загуби подиумот во Џеда Прочитај повеќе

Расел: Ред бул ќе победат на сите трки, Леклер: Тие се од друга планета

Возачот на Мерцедес, Џорџ Расел има „црно“ предвидување за сезоната 2023 година во Формула 1 која денеска стартуваше во Бахреин, …

Расел: Ред бул ќе победат на сите трки, Леклер: Тие се од друга планета Прочитај повеќе

Scroll to Top