Top Sport

Двајт Хауард

Двајт Хауард пак е повикан на Ол-стар, во натпреварот за забивање

Американскиот кошаркарски центар, Двајт Хауард добил покана да учествува на Ол-стар викендот, во категоријата забивање, кој оваа година е предвидено …

Двајт Хауард пак е повикан на Ол-стар, во натпреварот за забивање Прочитај повеќе

Договор каков што попишал Хауард досега немало во НБА-лигата

Откако и формално го раскина договорот со Мемфис Гризлис, Двајт Хауард потпиша (не)стален договор со Лос Анџелес Лејкерс. Хауард по …

Договор каков што попишал Хауард досега немало во НБА-лигата Прочитај повеќе

Scroll to Top