Top Sport

ЕП 2020 ракомет

Шпанија го одбрани европскиот ракометен трон, Хрватите само сребрени (видео)

 Шпанија останува најдобрата европска ракометна репрезентација, откако со 22:20 во драматичен меч ја победија Хрватска, која го играше своето прво …

Шпанија го одбрани европскиот ракометен трон, Хрватите само сребрени (видео) Прочитај повеќе

Дувњак е МВП на Европското првенство, двајца Шпанци и двајца Хрвати во идеалниот состав

ЕХФ пред големото финале на Европското првенство во ракомет го објави идеалниот состав и МВП на шампионатот, во кој се …

Дувњак е МВП на Европското првенство, двајца Шпанци и двајца Хрвати во идеалниот состав Прочитај повеќе

Шпанците пресилни за Словенија, на „мегдан“ со Хрватска за европското злато (видео)

Шпанија во недела ќе ја брани европската ракометна титула, откако во полуфиналето во „Теле2 арената“ во Стокхолм со 34:32 релативно …

Шпанците пресилни за Словенија, на „мегдан“ со Хрватска за европското злато (видео) Прочитај повеќе

Хрватска по невидена драма преку Норвежаните во финале по 80 минути ракомет! (видео)

Со малку среќа и со голем срце, Хрватска по третпат се пласираше во финалтео на Европското првенство во ракомет, откако …

Хрватска по невидена драма преку Норвежаните во финале по 80 минути ракомет! (видео) Прочитај повеќе

Червар остана без глас на ден пред полуфиналето со Норвешка

Хрватските ракометни репрезентативци утре играат полуфинале на ЕП, противник моќната Норвешка. На денешната прес-конференција во Стокхолм, градот домаќин на шесте …

Червар остана без глас на ден пред полуфиналето со Норвешка Прочитај повеќе

Норвежаните останаа со совршен скор и со „резервен“ состав (видео)

Норвешка ја потврди доминацијата во групната фаза на Европското првенство во ракомет, забележувајќи ја осмата победа во исто толку меча …

Норвежаните останаа со совршен скор и со „резервен“ состав (видео) Прочитај повеќе

ЕП: Унгарија падна на „последниот испит“ наречен Португалија (видео)

Унгарија ја прокоцка можноста да се бори за медал на Европското ракометно првенство откако попладнево загуби од Португалија со 34-26 …

ЕП: Унгарија падна на „последниот испит“ наречен Португалија (видео) Прочитај повеќе

Карачиќ го победи Душебаев, но Шпанците се радуваа на ремито (видео)

Нерешено 22-22 заврши дерби пресметката меѓу непоразените селекции на Шпанија и Хрватска во групата 1 на ЕП во ракомет. Влогот …

Карачиќ го победи Душебаев, но Шпанците се радуваа на ремито (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top