Top Sport

Ернан Креспо

Креспо: Интер е фаворит за скудетото, Милан му е најсериозен ривал

Аргентинската фудбалска легенда, а сега тренер на Ал-Духаил, Ернан Креспо во својата кариера играше за Милан и за Интер, така …

Креспо: Интер е фаворит за скудетото, Милан му е најсериозен ривал Прочитај повеќе

Креспо си замина од Сао Пауло по катастрофалните резултати

Поранешниот аргентински напаѓач Ернан Креспо си замина од позицијата тренер на бразилскиот клуб Сао Пауло по катастрофалните резултати со тимот. …

Креспо си замина од Сао Пауло по катастрофалните резултати Прочитај повеќе

Креспо им порача на Милан: Уште се сеќавам, да се одмаздите на Ливерпул

Поранешниот напаѓач на Милан, Аргентинеот Ерна Креспо верува дкеа „росонерите“ можат до титлата од Серија А и им порача на …

Креспо им порача на Милан: Уште се сеќавам, да се одмаздите на Ливерпул Прочитај повеќе

Асприлја: Го „направив“ Креспо напаѓач со совети за секс

Легендарниот колумбиски напаѓач Фаустино Асприлја вели дека неговиот поранешен колега, Аргентинецот Ернан Креспо станал еден од најдобрите напаѓачи на светот …

Асприлја: Го „направив“ Креспо напаѓач со совети за секс Прочитај повеќе

Креспо даде објаснување за славното фото од соблекувалната на Челси

Ернан Креспо по 14 години даде објаснување за славната фотографија во која тој гледа во медалот за освоената титула од …

Креспо даде објаснување за славното фото од соблекувалната на Челси Прочитај повеќе

По 9 месеци – отказ за Креспо во Банфилд, поразите му пресудија

Аргентинецот Хернан Креспо доби отказ од тренерското место во тимот на Банфилд, потврди управата на клубот. Екс-голгетерот на Ривер Плата, …

По 9 месеци – отказ за Креспо во Банфилд, поразите му пресудија Прочитај повеќе

Scroll to Top