Top Sport

Френк Лампард

Грант: Јас да бев четврти со Челси, Абрамович ќе ме пратеше во Сибир

Поранешниот тренер на Челси, Аврам Грант на шега вели дека газдата Роман Абрамович ќе го прател во Сибир доколку слично …

Грант: Јас да бев четврти со Челси, Абрамович ќе ме пратеше во Сибир Прочитај повеќе

Лампард по лошиот меч со Норич: Ова е Премиерлига, не е лесно!

Менаџерот на лондонски Челси, Френк Лампард е свесен дека неговиот тим го очекуваат големи предизвици до крајот на сезоната, но …

Лампард по лошиот меч со Норич: Ова е Премиерлига, не е лесно! Прочитај повеќе

Лампард контра Стерлинг: Го заслужив работното место во Челси!

Менаџерот на Челси, Френк Лампард инсистира дека заслужил да стане тренер на Челси откако напаѓачот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг …

Лампард контра Стерлинг: Го заслужив работното место во Челси! Прочитај повеќе

Лампард: Челси ќе му приреди убаво добредојде на џентлменот Анчелоти

Менаџерот на Челси, Френк Лампард очекува Карло Анчелоти да добие убаво добредојде на „Стемфрод бриџ“ во недела , кога ќе …

Лампард: Челси ќе му приреди убаво добредојде на џентлменот Анчелоти Прочитај повеќе

Лампард се жали: Кога дојдов Челси го загубија најдобриот играч во Премиер лигата

Френк Лампард признава дека тешко му оди со трансферите откако е тренер на Челси, бидејќи неговото доаѓање на клупата на …

Лампард се жали: Кога дојдов Челси го загубија најдобриот играч во Премиер лигата Прочитај повеќе

Челси првпат од 1986 загубија осум меча на „Стемфорд бриџ“ во една сезона

Баерн Минхен на „Стемфорд бриџ“ беа пречекани со кореографија која го потсетуваше клубот на кошмарното финале од  Лигата на шампионите …

Челси првпат од 1986 загубија осум меча на „Стемфорд бриџ“ во една сезона Прочитај повеќе

Scroll to Top