Top Sport

Хенрик Мхитаријан

Најдобриот Ерменец повторно не е повикан во репрезентацијата

Селекторот на фудбалската репрезентација на Ерменија, Хоакин Капарош, не го повика најдобриот ерменски фудбалер, Хенрик Мхитаријан, за пријателските натпревари со …

Најдобриот Ерменец повторно не е повикан во репрезентацијата Прочитај повеќе

Рома не го сака, Ерменецот Мхитаријан се враќа во Арсенал

Ерменскиот фудбалски репрезентативец, Хенрих Мхитаријан нема да остане во редовите на Рома во наредната сезона. Според информациите од Апенините, Мхитаријан …

Рома не го сака, Ерменецот Мхитаријан се враќа во Арсенал Прочитај повеќе

Scroll to Top