Top Sport

Хенрик Мхитарјан

Мхитарјан: Ова беше најдобриот меч на Интер, не знам зошто не играме вака во Серија А

Хенрик Мхитарјан смета дека 0:2 победата над Бенфика дефитинивно бил еден од најдобрите мечеви на Интер оваа сезона, но ги …

Мхитарјан: Ова беше најдобриот меч на Интер, не знам зошто не играме вака во Серија А Прочитај повеќе

Интер без Мхитарјан во наредните три седмици

Италијанскиот калчолигаш Интер потврди дека ерменскиот репрезентативец Хенрик Мхитарјан заработил повреда и засега останува надвор од тимот. 33-годишниот играч од …

Интер без Мхитарјан во наредните три седмици Прочитај повеќе

Мхитарјан: Во Рома се игра многу подобар фудбал отколку во Арсенал

Хенрик Мхитарјан признава дека фудбалот во Рома под Пауло Фонсека е многу подобар за уживање отколку во Арсенал под поранешниот …

Мхитарјан: Во Рома се игра многу подобар фудбал отколку во Арсенал Прочитај повеќе

Мхитарјан го скрши стапалото, ќе паузира најмалку шест недели

Асот на Арсенал, Хенрик Мхитарјан ја скрши метатарсалната коска во десното стапало и се очекува да биде надвор од строј …

Мхитарјан го скрши стапалото, ќе паузира најмалку шест недели Прочитај повеќе

Мхитарјан: Го почитувам Пандев и македонската репрезентација

Пред денешниот клучен дуел од Лигата на нации на УЕФА против Македонија, ерменскиот капитен, Хенрик Мхитарјан очекува неговата репрезентација да …

Мхитарјан: Го почитувам Пандев и македонската репрезентација Прочитај повеќе

Scroll to Top