Top Sport

Индикар

(Видео) Моторспортот е опасен! Застрашувачки инцидент на Индикар

Мотоспорт трките се опасни. За ова добивме страшно потсетување во саботата, кога на Спа-Франкоршамп животот го загуби холандскиот тинејџер Дилано …

(Видео) Моторспортот е опасен! Застрашувачки инцидент на Индикар Прочитај повеќе

Не може без оган – француските пожарникари со порака за Роман Грожан

Роман Грожан едноставно не може да избега од огнот. Поранешниот Ф1 возач минатата година имаше неверојатно избегнување од огнена смрт …

Не може без оган – француските пожарникари со порака за Роман Грожан Прочитај повеќе

Грожан во Индикар, но стравот по огнениот судир го натера да не се трка на овални патеки

Поранешниот возач на Хас, Роман Грожан, потврди дека ќе вози во американскиот Индикар шампионат, но реши да не оди на …

Грожан во Индикар, но стравот по огнениот судир го натера да не се трка на овални патеки Прочитај повеќе

Во Индикар следната сезона ќе се вози со „шофершајбни“

Американската тркачка серија Индикар од следната сезона на своите болиди ќе монтира систем за заштита на главата и вратот, „Аероскрин“ …

Во Индикар следната сезона ќе се вози со „шофершајбни“ Прочитај повеќе

Scroll to Top