Top Sport

Јапонија – ракометна репрезентација

Јапонците се мајстори за неизвесни мечеви, 30-29 со Ангола за следна фаза

Ракометарите на Јапонија во третото коло од групата Ц со 30-29 ја совладаа селекцијата на Ангола, во рамки на Мундијалот …

Јапонците се мајстори за неизвесни мечеви, 30-29 со Ангола за следна фаза Прочитај повеќе

Хрватска „спасуваше глава“ против Јапонија, Германија го понижи Уругвај

Хрватската ракометна репрезентација, која треба да важи за еден од фаворитите за медал на Мундијалот во Египет, се намачи со …

Хрватска „спасуваше глава“ против Јапонија, Германија го понижи Уругвај Прочитај повеќе

Бахреин со прва мундијалска победа, пласманот понатаму на СП го заверија Бразил и Египет

Во мундијалската група Б, во која настапува и Македнија, на СП во ракомет во Германија и Данска азиската репрезентација на …

Бахреин со прва мундијалска победа, пласманот понатаму на СП го заверија Бразил и Египет Прочитај повеќе

Јапонците не и помогнаа на Македонија, Исланд ги совлада „самураите“ со 25-21

Ракометната репрезентација на Исланд потешко од очекувањата славеше над репрезентацијата на Јапонија со резултат 25-21 во првиот денешен натпревар од …

Јапонците не и помогнаа на Македонија, Исланд ги совлада „самураите“ со 25-21 Прочитај повеќе

Хрватска рутинирано ја совлада Јапонија 35-27, Хорват МВП на мечот

Хрватската ракометна репрезентација немаше поголеми проблеми со селекцијата на Јапонија и по рецептот на Македонија, славеше со 35-27 на дуелот …

Хрватска рутинирано ја совлада Јапонија 35-27, Хорват МВП на мечот Прочитај повеќе

Македонија со сигурен победнички старт во Минхен!

Предводени од капитенот Кирил Лазаров во нападот и фантастичниот Борко Ристовски на голот, македонската ракометна репрезентација го започна своето шесто …

Македонија со сигурен победнички старт во Минхен! Прочитај повеќе

Одлично прво полувреме против Јапонците, првата победа на дофат

Македонија е на добар пат да го започне Светското првенство во Германија и Данска со победа, откако одигра добро прво …

Одлично прво полувреме против Јапонците, првата победа на дофат Прочитај повеќе

Scroll to Top