Top Sport

Кристијан Пулишиќ

Италијанците воодушевени од Пулишиќ: Благ е како „Хершис“ чоколадо

Кристијан Пулишиќ во понеделникот беше најдобар играч на мечот Болоња-Милан, и новото засилување на „росонерите“ доби блескави пофалби во италијанските …

Италијанците воодушевени од Пулишиќ: Благ е како „Хершис“ чоколадо Прочитај повеќе

Пулишиќ ја зеде „11-ката“ на Златан, но не сака да се споредува со него

Новото засилување на Милан, Кристијан Пулишиќ објасни дека го земал дресот со број 11 на Златан Ибрахимовиќ на „Сан Сиро“ …

Пулишиќ ја зеде „11-ката“ на Златан, но не сака да се споредува со него Прочитај повеќе

Пулишиќ се „здроби“, но донесе водство за Американците!

Ѕвездата на Челси и на американската репрезентација, Кристијан Пулишиќ повторно беше најдобар кога беше најпотребно, носејќи им на САД предност …

Пулишиќ се „здроби“, но донесе водство за Американците! Прочитај повеќе

Scroll to Top