Top Sport

Кубрат Пулев

Џошуа ќе боксува со „Кобрата“ Пулев на стадионот на Тотенхем?

Ентони Џошуа ќе ги брани титулите во тешка категорија против бугарскиот предизвикувач Кубрат Пулев на стадионот на Тотенхем во Лондон, …

Џошуа ќе боксува со „Кобрата“ Пулев на стадионот на Тотенхем? Прочитај повеќе

Арум: Џошуа не може да нокаутира дебела свиња, Пулев ќе го уништи

Славниот боксерски промотер, Боб Арум се чуди како Ентони Џошуа не можел да го нокаутира „дебелиот“ Енди Руиз Јуниор, и …

Арум: Џошуа не може да нокаутира дебела свиња, Пулев ќе го уништи Прочитај повеќе

Боксерот кој бакна новинарка сред интервју е казнет парично, а ќе оди и на курс

Бугарскиот боксер, Кубрат Пулев е казнет со 2.500 долари и ќе мора да заврши курс за спречување на сексуално вознемирување …

Боксерот кој бакна новинарка сред интервју е казнет парично, а ќе оди и на курс Прочитај повеќе

„Кобрата“ Пулев го нокаутираше Дину во крвав меч во Калифорнија (видео)

Најдобриот бугарски боксер, Кубрат Пулев (27-1, 14 КО) ја забележа својата најтешка и најкрвава победа, откако во седмата рунда го …

„Кобрата“ Пулев го нокаутираше Дину во крвав меч во Калифорнија (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top