Top Sport

Лос Анџелес лејкерс

За 24 часа милион ипол луѓе се потпишаа Коби да е на новото лого на НБА

Повеќе од 1.5 милиони луѓе за помалку од 24 часа се потпишаа на он-лајн петицијата силуетата на Коби Брајант да …

За 24 часа милион ипол луѓе се потпишаа Коби да е на новото лого на НБА Прочитај повеќе

Леброн го помина Коби на вечната листа на стрелци во НБА (видео)

„Кралот“ Леброн Џејмс успеа да го помине Коби Брајант на вечната листа на стрелци во НБА лигата, преземајќи го третото …

Леброн го помина Коби на вечната листа на стрелци во НБА (видео) Прочитај повеќе

Леброн со шампионска партија за Лејкерси, публиката во Хјустон му се поклони (видео)

Лос Анџелес лејкерси во дербито на вечерта стигнаа до убедлива 124:115 победа на гости кај Хјустон почнувајќи ја низата од …

Леброн со шампионска партија за Лејкерси, публиката во Хјустон му се поклони (видео) Прочитај повеќе

Дончиќ не запира со „магијата“, Орландо ја прекина низата на Лејкерси (видео)

Далас маверикс на гости со 127:123 го победи тимот на Сакраменто кингс во ноќ во која уште еднаш воодушеви нереалниот …

Дончиќ не запира со „магијата“, Орландо ја прекина низата на Лејкерси (видео) Прочитај повеќе

Дејвис блесна за Лејкерси, Харден со 44 поени за нова победа на Хјустон (видео)

Ентони Дејвис имаше 46 поени и 13 скока за Лос Анџелес лејкерс со 123:113 да ги победат Њу Орлеанс пеликанс, …

Дејвис блесна за Лејкерси, Харден со 44 поени за нова победа на Хјустон (видео) Прочитај повеќе

Лејкерси продолжија победнички и во 2020, „Кралот“ со нов трипл-дабл (видео)

Лос Анџелес Лејкерс предводени од феноменалниот Леброн Џејмс синоќа славеа победа над Феникс Санс со 117:107 во еден од четирите …

Лејкерси продолжија победнички и во 2020, „Кралот“ со нов трипл-дабл (видео) Прочитај повеќе

Лејкерси биле заинтересирани за Богдановиќ

Лос Анџелес Лејкерс биле заинтересирале за играчот на Сакраменто Кингс Богдан Богдановиќ. Американските медиуми тврдат дека Лејкерси биле подготвени за …

Лејкерси биле заинтересирани за Богдановиќ Прочитај повеќе

Леброн ја фаулираше келнерката, па се извини со прегратка (видео)

На синоќешниот НБА меч меѓу домаќинот Портланд и ЛА Лејкерс, првата ѕвезда на „езерџиите“, Леброн Џејмс беше еден од најзаслужните …

Леброн ја фаулираше келнерката, па се извини со прегратка (видео) Прочитај повеќе

Леброн Џејмс: Тоа беше најлошата работа која сум ја сторил во кариерата (видео)

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Леброн Џејмс призна дека направил чекори на дуелот кој „Езерџиите“ го добија убедливо против …

Леброн Џејмс: Тоа беше најлошата работа која сум ја сторил во кариерата (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top