Top Sport

Луис Скола

Скола: Не сме како Србија, Литванија, Франција, нашиот успех е случајност!

Кошаркарската селекција на Аргентина направи мало чудо со тоа што се пласираше во годинешното финале на Мундобаскетот во Кина. Сепак …

Скола: Не сме како Србија, Литванија, Франција, нашиот успех е случајност! Прочитај повеќе

Скола пресече – ќе игра во миланска Олимпија

Аргентинскиот кошаркарски ветеран, 39-годишниот Луис Скола кариерата ја продолжува на тимот на Олимпија Милано, изјави кошаркарот. Скола имаше понуди и …

Скола пресече – ќе игра во миланска Олимпија Прочитај повеќе

Скола е на крстосница–Реал Мадрид, Олимпија Милано или Бока Јуниорс?

Аргентинскиот кошаркарски ветеран, Луис Скола (39) на маса има три понуди, потврди неговиот агент, Клаудио Вилануева. Скола може да одбира …

Скола е на крстосница–Реал Мадрид, Олимпија Милано или Бока Јуниорс? Прочитај повеќе

Скола: Меси е над сите, се однесува многу „антиаргентински“

Луис Скола, капитенот на аргентинската кошаркарска селекција упати само пофалби за неговиот сонародник Лионел Меси кого го стави и над …

Скола: Меси е над сите, се однесува многу „антиаргентински“ Прочитај повеќе

„Скола е пред Марадона и Меси, тој е најдобриот спортист во историјата на Аргентина“

Аргентина е хит на Светското првенство во Кина. „Гаучосите“ преку две силни европски селекции (Србија, Франција) успеаја да стигнат до …

„Скола е пред Марадона и Меси, тој е најдобриот спортист во историјата на Аргентина“ Прочитај повеќе

Скола со 39 години влезе во историјата на светските првенства

Луис Скола денес го запиша своето име во историјата на светските првенства. Легендарниот Аргентинец ја предводеше својата репрезентација со 23 …

Скола со 39 години влезе во историјата на светските првенства Прочитај повеќе

Ветеранот Луис Скола ќе ги предводи Аргентинците на Мундобаскетот во Кина

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Аргентина, Серхио Хернандез го објави конечниот список со 12 играчи на кои ќе смета за …

Ветеранот Луис Скола ќе ги предводи Аргентинците на Мундобаскетот во Кина Прочитај повеќе

Scroll to Top