Top Sport

Мартин Брејтвајт

Фризурата на стариот Роналдо се враќа во мода? Брејтвајт со нов имиџ

Седењето дома и гледањето на стари фудбалски видеа очигледно има и своја лоша страна – луѓето се инспирирани од стилот …

Фризурата на стариот Роналдо се враќа во мода? Брејтвајт со нов имиџ Прочитај повеќе

Брејтвајт: Ако фудбалот е религија, тогаш Меси е Бог!

Најновиот фудбалер на Барселона, Мартин Брејтвајт го нарече својот соиграч Лионел Меси „фудбалски Бог“, посочувајќи дека никој не може да …

Брејтвајт: Ако фудбалот е религија, тогаш Меси е Бог! Прочитај повеќе

Брејтвајт во Барса – има поголема клаузула за откуп од Нејмар

Мартин Брејтвајт официјално е играч на Барселона. Изминатите 18 месеци 28 годишниот Данец настапуваше за Леганес. Во тековната сезона тој …

Брејтвајт во Барса – има поголема клаузула за откуп од Нејмар Прочитај повеќе

Scroll to Top