Top Sport

Маруан Фелаини

Вајналдум не сака да се врати во Њукасл, следна мета им е Фелаини

Жоржињо Вајналдум нема интерес да се врати во својот стар клуб Њукасл, и покрај тоа што е незадоволен од минутажата …

Вајналдум не сака да се врати во Њукасл, следна мета им е Фелаини Прочитај повеќе

Фелаини е првиот фудбалер од кинеската лига кој е позитивен на корона вирусот

Поранешниот фудбалер на Евертон и Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини е е првиот фудбалер од Кинеската Суперлига кој е позитивен на …

Фелаини е првиот фудбалер од кинеската лига кој е позитивен на корона вирусот Прочитај повеќе

Фелаини: Не трчав во пари, ќе останев да останеше Мурињо

Маруан Фелаини инсистира дека неговиот трансфер од Манчестер јунајтед во кинескиот Шандонг Луненг не е инспириран од желбата за заработувачка, …

Фелаини: Не трчав во пари, ќе останев да останеше Мурињо Прочитај повеќе

Scroll to Top