Top Sport

Масимилијано Алегри

Алегри денеска заврши со „Старата дама“, се враќа на тренерскиот пазар!

На италијанскиот тренер Масимилијано Алегри му истече договорот со Јувентус и може да му се врати на фудбалот. Алегри минатото …

Алегри денеска заврши со „Старата дама“, се враќа на тренерскиот пазар! Прочитај повеќе

Алегри сака во странство, не е заинтересиран за Серија А

Поранешниот тренер на Милан и Јувентус, Масимилијано Алегри, кој повеќе пати беше поврзуван со Манчестер јунајтед и Пари Сен-Жермен му …

Алегри сака во странство, не е заинтересиран за Серија А Прочитај повеќе

Алегри во Њукасл – ќе добие 400 милиони за засилувања

Саудискиот принц Мохамед бин Салман наскоро ќе стане сопственик на фудбалскиот клуб Њукасл Јунајтед. Новиот газда за преземање на клубот …

Алегри во Њукасл – ќе добие 400 милиони за засилувања Прочитај повеќе

Шчесни: Роналдо прво „плачеше“ два месеци, па мораше да ни купи компјутери

Голманот на Јувентус, Војчех Шчесни открива дека Кристијано Роналдо бил приморан да им купи на соиграчите од Јувентус „ај мек“ …

Шчесни: Роналдо прво „плачеше“ два месеци, па мораше да ни купи компјутери Прочитај повеќе

Алегри: Јирген Клоп е најдобриот тренер во светот

Еден од најбараните фудбалски тренери во Европа, Италијанецот Максимилијано Алегри во интервју за „AFP.com“ редеше пофалби на сметка на Кристијано …

Алегри: Јирген Клоп е најдобриот тренер во светот Прочитај повеќе

Алегри научи англиски, чека Солскјер да добие отказ

Италијанскиот фудбалски стратег, Масимилијано Алегри е подготвен да се врати на својата работа, откако поранешниот тренер на Милан и Јувентус …

Алегри научи англиски, чека Солскјер да добие отказ Прочитај повеќе

Scroll to Top