Top Sport

ММА

(Видео) Холовеј го пензионираше „Корејскиот зомби“ со страшен нокаут

Американецот Макс Холовеј го прати во пензија Чен Сунг Џунг, попознат како „Корејскиот зомби“ со страшен нокаут во главниот меч …

(Видео) Холовеј го пензионираше „Корејскиот зомби“ со страшен нокаут Прочитај повеќе

УФЦ ѕвездата Оверим стана вегетеријанец, остана без мускули и се пензионираше

Поранешната УФЦ ѕвеза и шампион во тешка категорија во Страјкфорс, Алистер Оверим потврди дека веќе ставил крај на кариерата откако …

УФЦ ѕвездата Оверим стана вегетеријанец, остана без мускули и се пензионираше Прочитај повеќе

Волкановски му одговори на Топурија: Секогаш сакам борба со првиот предизвикувач

УФЦ шампионот во перо категорија, Австралиецот со македонско потекло, Александер Волкановски на 8 јули ќе го брани својот појас против …

Волкановски му одговори на Топурија: Секогаш сакам борба со првиот предизвикувач Прочитај повеќе

УФЦ легендата Сен Пјер ќе му биде тренер на Илон Маск за дуелот со Марк Закерберг

„Битката на милијардерите“, најавената пресметка во кафезот помеѓу Илон Маск и Марк Закерберг доби поинаква димензија, откако газдата на „Тесла“ …

УФЦ легендата Сен Пјер ќе му биде тренер на Илон Маск за дуелот со Марк Закерберг Прочитај повеќе

(Видео) Топурија го „здроби“ Емет, вистински предизвикувач за Волкановски?

Грузиецот со шпански пасош, Илија Топурија беше доминантен против еден од најискусните и најцврстите фајтери во УФЦ федерацијата, Џош Емеет …

(Видео) Топурија го „здроби“ Емет, вистински предизвикувач за Волкановски? Прочитај повеќе

(Видео) Полицијата во Мајами отвори истрага за силување против Конор Мекгрегор

Полицијата во Мајами отвори истрага за обвинувањата за силување против ММА ѕвездата, Конор Мекгрегор, откако на социјалните мрежи се појави …

(Видео) Полицијата во Мајами отвори истрага за силување против Конор Мекгрегор Прочитај повеќе

(Видео) Брутален нокаут на УФЦ – Јан ја „успа“ Андраде!

Кинеската фајтерка Јан Шиаонан побара меч за титула, откако имаше брутален нокаут над поранешната УФЦ шампионка во перо категорија, Џесика …

(Видео) Брутален нокаут на УФЦ – Јан ја „успа“ Андраде! Прочитај повеќе

Scroll to Top