Top Sport

ММА

Чеченскиот лидер Кадиров во посета на Нурмагомедов (видео)

Руските медиуми објавија снимка на која се гледа како претседателот на Чеченија, Рамзан Кадиров е во посета на Хабиб Нурмагомедов …

Чеченскиот лидер Кадиров во посета на Нурмагомедов (видео) Прочитај повеќе

Мекгрегор со сочувство за Нурмагомедов: Татко, тренер и поддржувач на спортот

Конор Мекгрегор, лутиот ривал на УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов преку социјалните мрежи понуди сочувство по смртта на …

Мекгрегор со сочувство за Нурмагомедов: Татко, тренер и поддржувач на спортот Прочитај повеќе

Хабиб добива по 300.000 долари за јавен настап!

Менаџерот на УФЦ ѕвездата Хабиб Нурмагомедов вели дека магазинот „Форбс“ го „потценил“ неговиот клиент откако објавија дека Дагестанецот заработил 16.5 …

Хабиб добива по 300.000 долари за јавен настап! Прочитај повеќе

ММА легендата Џина Карано ги почести фановите со разголена фотографија

ММА легендата Џина Карано објави разголена фотографија на Инстаграм и со цитат од поп-легендата Принс сакаше да ја изрази својата …

ММА легендата Џина Карано ги почести фановите со разголена фотографија Прочитај повеќе

Хукер изеде ќотек и по излегувањето од болница призна: Еј, тоа е УФЦ! (видео)

Ден Хукер загуби на поени од Дастин Поарие во еден од најдобрите УФЦ мечеви во 2020 година, и заврши во …

Хукер изеде ќотек и по излегувањето од болница призна: Еј, тоа е УФЦ! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top