Top Sport

Пари Сен-Жермен

(Видео) И без Мбапе, ПСЖ доминираше во францускиот „Ле класик“

Пари Сен-Жермен, по неочекуваниот пораз од Ница во претходното коло, се созеде и стигна до импресивна и доминантна 4:0 победа …

(Видео) И без Мбапе, ПСЖ доминираше во францускиот „Ле класик“ Прочитај повеќе

Ал-Хелаифи му врати на Меси: Клубот му даде целосен респект

Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер Ал-Хелаифи ја продолжи војната со зборови со Лионел Меси, отфрлајќи го тврдењето на Аргентинецот дека …

Ал-Хелаифи му врати на Меси: Клубот му даде целосен респект Прочитај повеќе

Дембеле веќе размислува за заминување од ПСЖ во јануари

Иако изјавуваше дека, конечно, пристигнал каде што сака по трансферот од Барселона во Пари Сен-Жермен, Усман Дембеле веќе во јануари …

Дембеле веќе размислува за заминување од ПСЖ во јануари Прочитај повеќе

Меси пак контра ПСЖ: Од сите кои го освоивме СП само јас не добив признание од мојот клуб

Лионел Меси очигледно не поминал среќни две сезони во Пари Сен-Жермен, откако сега го обвинува францускиот клуб дека не добил …

Меси пак контра ПСЖ: Од сите кои го освоивме СП само јас не добив признание од мојот клуб Прочитај повеќе

(Видео) Сити подобри од Звезда, ПСЖ ги „суреди“ Дортмунд, Барса го „торпедираше“ Антверпен

Првото коло од новата сезона во Лигата на шампиони не донесе некои изненадувачки резултати, откако главните фаворити за титулата како …

(Видео) Сити подобри од Звезда, ПСЖ ги „суреди“ Дортмунд, Барса го „торпедираше“ Антверпен Прочитај повеќе

Дракслер му се приклучи на Верати во катарската лига

Пари Сен-Жермен и официјално се раздели со уште еден „непожелен“ фудбалер, продавајќи го Германецот Јулијан Дракслер на катарскиот клуб Ал-Ахли. …

Дракслер му се приклучи на Верати во катарската лига Прочитај повеќе

Серхио Рико планира да се врати на фудбалот до крајот на сезоната

Шпанскиот голман Серхио Рико планира да се врати на фудбалот со Пари Сен-Жермен до крајот на сезоната, откако се опорави …

Серхио Рико планира да се врати на фудбалот до крајот на сезоната Прочитај повеќе

Scroll to Top