Top Sport

По Гасол

Официјално – По Гасол стави крај на играчката кариера

Легендарниот шпански кошаркар предмалку официјално соопшти дека става крај на кошаркарската кариера. Тој се повлекува од паркетот по 19 НБА …

Официјално – По Гасол стави крај на играчката кариера Прочитај повеќе

Гасол емотивен пред финалето со Реал: Можеби ова ми е последниот меч!

Кошаркарите на Барселона вечерва од 22 часот на свој паркет го играат против Реал Мадрид вториот меч од финалната серија …

Гасол емотивен пред финалето со Реал: Можеби ова ми е последниот меч! Прочитај повеќе

Гасол пред финалето против Ефес: Се надевам дека Коби ќе ме гледа!

Кошаркарите на Барселона во полуфиналето на Евролигата беа подобри од миланска Олимпија, а турски Ефес за борбата за златото се …

Гасол пред финалето против Ефес: Се надевам дека Коби ќе ме гледа! Прочитај повеќе

Гасол својот 40-ти роденден го помина со ќерките на Коби Брајант (фото)

Шпанскиот кошаркар, По Гасол во понеделникот го прослави својот 40-ти роденден. Трофејниот центар не правеше журка, туку денот го помина …

Гасол својот 40-ти роденден го помина со ќерките на Коби Брајант (фото) Прочитај повеќе

По Гасол една година во Портланд, на местото на Нуркиќ

Шпанскиот кошаркарски репрезентативец, По Гасол потпиша едногодишен договор со Портланд Трејлблејзерс, пренесува познатиот американски новинар, Адриан Војнаровски. Екс-играчот на Милвоки …

По Гасол една година во Портланд, на местото на Нуркиќ Прочитај повеќе

Шпанија ослабена на Мундијалот во Кина, ќе го нема По Гасол

Шпанскиот кошаркарски ветеран, По Гасол нема да игра на Светското првенство во Кина поради повреда, потврди шпанскиот селектор, Серџо Скариоло. …

Шпанија ослабена на Мундијалот во Кина, ќе го нема По Гасол Прочитај повеќе

По Гасол не размислува за пензија, и на 39 години ќе игра за Шпанија на СП (видео)

Иконата на европската кошарка, шпанскиот репрезентативец, По Гасол иако има 39 години не размислува за спортска пензија. Тој потврди дека …

По Гасол не размислува за пензија, и на 39 години ќе игра за Шпанија на СП (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top