Top Sport

Роберто Карлос

Роберто Карлос стави мајмун во бразилски дрес за „профилна“ на Твитер

Роберто Карлос, легендарниот бразилски репрезентативец, на својот профил на Твитер стави илустрација на мајмун облечен во дрес од Бразил. Тоа …

Роберто Карлос стави мајмун во бразилски дрес за „профилна“ на Твитер Прочитај повеќе

Роналдињо на 40 години ги фрли во сенка Погба, Дибала, Вини…

Роналдињо уште еднаш покажа дека можеби е најталентираниот фудбалер во историјата, откако на 40 години беше прва ѕвезда на егзибицискиот …

Роналдињо на 40 години ги фрли во сенка Погба, Дибала, Вини… Прочитај повеќе

Роберто Карлос не заборава: Рој Хоџсон не знаеше многу за фудбалот

Роберто Карлос денеска го прославува својот 47. роденден, но бразилската легенда не го штедеше неговиот поранешен тренер, Рој Хоџсон оценувајќи …

Роберто Карлос не заборава: Рој Хоџсон не знаеше многу за фудбалот Прочитај повеќе

Карлос: Не можеш да ни ги земеш пивото и виното и да останеш тренер на Реал

Еден од најдобрите леви бекови на сите времиња, бразилскиот фудбалер Роберто Карлос (46) за португалски „Canal 11“ изјави како функционираше …

Карлос: Не можеш да ни ги земеш пивото и виното и да останеш тренер на Реал Прочитај повеќе

Роберто Карлос не успеа да го повтори легендарниот гол од слободен од 1997 (видео)

Повеќе од 22 години по легендарниот гол од слободен удар кој го постигна за Бразил против Франција во пријателски меч …

Роберто Карлос не успеа да го повтори легендарниот гол од слободен од 1997 (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top