Top Sport

Розенборг

Гојак со голчиште – Динамо, Звезда и Олимпијакос во Лигата на шампиони (видео)

Црвена звезда, Динамо Загреб и Олимпијакос успеаја да влезат во групната фаза на Лигата на шампиони, оставајќи само уште место …

Гојак со голчиште – Динамо, Звезда и Олимпијакос во Лигата на шампиони (видео) Прочитај повеќе

ЛШ: Динамо лесно со Розенборг, Звезда со супер-реми во Швајцарија (видео)

Додека македонските клубови не можат да се пофалат со успешни европски авантури, српскиот шампион Црвена звезда и хрватскиот шампион Динамо …

ЛШ: Динамо лесно со Розенборг, Звезда со супер-реми во Швајцарија (видео) Прочитај повеќе

БАТЕ со минимална предност пред Розенборг ќе патува за Норвешка

Во првиот меч од второто квалификациско коло од Лигата на шампиони фудбалерите на БАТЕ Борисов го совладаа Розенборг со 2-1. …

БАТЕ со минимална предност пред Розенборг ќе патува за Норвешка Прочитај повеќе

Бендтнер му скршил вилица на таксист во Копенхаген!

Напаѓачот на Розенборг, „Лордот“ Никлас Бендтнер е обвинет со напад на таксист во Копенхаген во неделата, објавија локалните медиуми. „Имаше …

Бендтнер му скршил вилица на таксист во Копенхаген! Прочитај повеќе

ЛЕ: Шкендија утна два пенали, па беше казнета од Розенборг

Македонскиот шампион Шкендија не успеа да се пласира во натпреварите по групи во Лига Европа, откако пропушти неверојатна шанса да …

ЛЕ: Шкендија утна два пенали, па беше казнета од Розенборг Прочитај повеќе

ЛЕ: Розенборг рутински до пресметка со Шкендија, Риека „шокирана“ на Руевица

Норвешкиот шампион Розенборг со 3:0 го совлада ирскиот Корк сити, за да се пласира во баражот за пласман во групи …

ЛЕ: Розенборг рутински до пресметка со Шкендија, Риека „шокирана“ на Руевица Прочитај повеќе

ЛЕ: Розенборг блиску до пресметка со Шкендија (видео-преглед)

Розенборг, 25-кратниот норвешки шампион е блиску до дуел со македонскиот шампион Шкендија во баражот за влез во Лига Европа, откако …

ЛЕ: Розенборг блиску до пресметка со Шкендија (видео-преглед) Прочитај повеќе

Scroll to Top