Top Sport

Шахтјор Доњецк

ЛШ: Жесус ги „казни“ Динамо, Аталанта со храбра победа во Украина до осминафинале (видео)

Надежите на Динамо Загреб за историски пласман во нокаут фазата на Лигата на шампионите беа уништени од бразилскиот напаѓач на …

ЛШ: Жесус ги „казни“ Динамо, Аталанта со храбра победа во Украина до осминафинале (видео) Прочитај повеќе

Фудбалер на Шахтјор ем бил расистички навредуван, ем заработи казна! (видео)

Бразилскиот плејмејкер на Шахтјор Доњецк, Тајсон доби суспензија од еден меч откако доби црвен картон за реакцијата на расистичките извици …

Фудбалер на Шахтјор ем бил расистички навредуван, ем заработи казна! (видео) Прочитај повеќе

ЛШ: Мората ги „крена“ Атлетико, Шахтјор и Динамо со возбудливо реми (видео)

Атлетико Мадрид успеа со 1:0 да го победи тимот на Баер Леверкузен за да се искачи на првото место во …

ЛШ: Мората ги „крена“ Атлетико, Шахтјор и Динамо со возбудливо реми (видео) Прочитај повеќе

Куп-среда: Звезда и Партизан во финална пресметка, Шахтјор доминантен, Урал ќе игра за рускиот куп! (видео)

Црвена звезда и Партизан ќе се сретнат во финалето на Купот на Србија откако го минаа полуфиналето и покрај нерешените …

Куп-среда: Звезда и Партизан во финална пресметка, Шахтјор доминантен, Урал ќе игра за рускиот куп! (видео) Прочитај повеќе

Фекир му донесе на Лион место во осминафиналето, Баерн со лудo реми во Амстердам (видео)

Францускиот Лион го обезбеди последното 16. место во осминафиналето на Лигата на шампионите, откако во Украина успеа да обезбеди 1:1 …

Фекир му донесе на Лион место во осминафиналето, Баерн со лудo реми во Амстердам (видео) Прочитај повеќе

ЛШ: Влашиќ го „потопи“ европскиот шампион Реал, Џеко и Рома доминираа (видео)

Реал Мадрид доживеа незгоден пораз на гостувањето во студената Русија, откако ЦСКА Москва ги победи актуелните европски шампиони со 1:0, …

ЛШ: Влашиќ го „потопи“ европскиот шампион Реал, Џеко и Рома доминираа (видео) Прочитај повеќе

ЛШ: На Хофенхајм му избега победата, Ајакс го „скрши“ отпорот на АЕК (видео)

Германското изненадување Хофенхајм и нивниот 31-годишен тренер Јулијан Нагелсман својата деби сезона во Лигата на шампионите ја започнаа со интересно …

ЛШ: На Хофенхајм му избега победата, Ајакс го „скрши“ отпорот на АЕК (видео) Прочитај повеќе

Јунајтед го комплетираа трансферот на Фред за 52.5 милиони фунти

Бразилскиот играч од среден ред, Фред стана четвртиот најскап фудбалер во историјата на Манчестер јунајтед, откако гигантот од „Олд Трафорд“ …

Јунајтед го комплетираа трансферот на Фред за 52.5 милиони фунти Прочитај повеќе

Scroll to Top